Šiaulių riedulininkėms – „Žalgirio“ turnyro bronza

Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komandos aidėjos užėmė trečią vietą Vilniuje vykusiame 2014 metų moterų žolės riedulio uždarų patalpų „Žalgirio“ taurės turnyre. Drauge su Šiaulių ir dviem Vilniaus komandomis kovojo penkios geriausios Ukrainos ir Baltarusijos ekipos.

Zalgirio taure 01

Aštuonios komandos buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias komandas.

A grupėje pirmą vietą užėmė Ukrainos nacionalinė rinktinė, kuri atkakliose rungtynėse 3:2 palaužė „Gintros-Strektės-Universiteto“ ekipą, o taip pat 10:0 ir 11:0 sutriuškino Baranovičių „Tekstilščik-BarGU“ (Baltarusija) ir Smolevičių „Viktoriją“ (Baltarusija). Antrą vietą grupėje užėmė šiaulietės, kurios abi Baltarusijos komandas įveikė rezultatais 4:2 ir 9:1.

B grupėje pirmą vietą užėmė visas tris pergales iškovojusi Minsko komanda iš Baltarusijos. Ji 8:2 nugalėjo Vilniaus „HFTC-Taurą“, 5:2 Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“ ir 7:2 – Sumų „Sumčanką“ (Ukraina). Antros grupėje liko ukrainietės. Lietuvos komandų tarpusavio dvikovoje pajėgesnės buvo „HFTC-Tauro“ žaidėjos – 4:0.

Zalgirio taure 03 Zalgirio taure 02

Antrą dieną komandos kovojo dėl galutinių vietų. 7-oji vieta atiteko „Tekstilščik-BarGU“, kuri palaužė „Žuvėdrą-Taurą“. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 3:3, o bulitų seriją viešnios laimėjo 2:0.
Per mačą dėl 5-osios vietos tarp „HFTC-Tauro“ ir „Viktorijos“ po dviejų kėlinių rezultatas taip pat buvo 3:3, o bulitų serijoje minimalią pergalę rezultatu 1:0 jau šventė vilnietės.
Turnyro mažajame finale „Gintra-Strektė-Universitetas“ po gražios kovos įveikė „Sumčanką“ 6:3, o per rungtynes dėl pirmosios vietos „Minsk“ privertė pasiduoti Ukrainos rinktinę rezultatu 5:3.

Zalgirio taure 06 Zalgirio taure 07 Zalgirio taure 05
„Mano nuomone, komandos pagal pajėgumą vos ne taip kaip turėjo, taip ir išsidėstė. Ukrainos rinktinė į turnyrą sukvietė visas pajėgiausias žaidėjas, jos ruošiasi čempionatui. Apmaudi ta nesėkmė prieš jų rinktinę buvo pirmajame mače, tačiau nieko nepadarysi. Mes dar nesurinkome pačios stipriausios sudėties, paskutines dvi savaites nėjome į salę. Tos merginos, kurios žaidė turnyre yra labai geros fizinės soforos. Tiesiog net truputį neramu, ar ne per gerai jos šiai dienai atrodo ar išlaikys tokią formą iki vasario 20 dienos, kuomet reikės startuoti Europos čempionate.Turnyre labai puikiai sužaidė Donata Grigienė, kuri įmušė net devynis įvarčius. Gerai jai talkino Ina Kenstavičiūtė, Erlanda Nomeikaitė. Gynybos ramsčiu buvo Ramunė Petrauskaitė, neveltui jai įteiktas turnyro geriausios gynėjos prizas. Patikimai žaidė Raminta Žukaitė, Ernesta Kalinauskaitė. Šiai dienai komanda labai galingai atrodo. Dar norėtųsi, kad iki vasario pabaigos pavyktų bent porą tokio aukšto lygio turnyrų sužaisti, tačiau jau sausio 3 dieną startuoja Lietuvos čempionatas. Jį baigti turime iki vasario vidurio, tad kažin ar rasim laisvą minutę, kad su rimtesniu priešininku pasigrumti“,- įspūdžius po turnyro pasakojo „Gintrs-Strektė-Universietas“ treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Per turnyro uždarymo ceremoniją prizininkės buvo apdovanotos taurėmis, o specialūs prizai atiteko komandų ir viso turnyro geriausioms žaidėjoms. Jomis tapo Olga Maksimovič („Žuvėdra-Tauras“), Hanna Timaščuk („Tekstilščik-BarGU“), Marina Pachanova („Viktorija“), Evelina Macijauskienė („HFTC-Tauras“), Natalija Hončarenko („Sumčanka“), Ramūnė Petrauskaitė (geriausia gynėja, „Gintra-Strektė-Universitetas“), Jana Vorušylo (geriausia puolėja (10 įvarčių), Ukrainos rinktinė) ir Marina Navickaja (geriausia vartininkė, „Minsk“).

Zalgirio taure 04

Alfredo Pliadžio nuotraukos.

 

Leave a reply