Šiaulių riedulininkės Europos čempionate iškovojo ketvirtą vietą

Šiaulių “Gintra-Strektė-Universitetas” moterų riedulio komanda Čekijoje vykusiame Europos uždarų patalpų riedulio čempionato Trophy divizione iškovojo ketvirtą vietą. Grupės etape šiaulietės nugalėjo kroates ir aires bei turėjo pripažinti šeimininkių čekių pranašumą. Užėmusios antrą vietą grupėje merginos pateko tarp keturių geriausių komandų ir kovojo dėl medalių. pirmą mačą prieš ruses pralaimėjusios šiaulietės paskutinėse rungtynėse sužaidė lygiosiomis su čempionato nugalėtoja tapusia Belgijos komanda. bendroje įskaitoje Šiaulių “Gintra-Strektė-Universitetas” užėmė ketvirtą vietą.

PIRMA DIENA :

„Gintros-Strektės-Universitetas“ komandos merginos pergale pradėjo Prahoje vykstantį Europos uždarų patalpų riedulio čempionatą. Šiaulietės 6:2 (3:1) įveikė Kroatijos „HAHK Mladost“ ekipą.
Kroatės įvartį pelnė jau 2 varžybų minutę. Tačiau po dviejų tikslių Jūratės Juodytės ir vieno tikslaus Kotrynos Čaikauskaitės smūgių lietuvaitės išsiveržė į priekį 3:1. Antrasis kėlinys šiaulietėms prasidėjo itin sėkmingai. Jūratė Juodytė ir Kotryna Čaikauskaitė pelnė dar po vieną įvartį ir susikrovė saugią persvarą 5:1.
Kroatėms šiek tiek pavyko sušvelninti rezultatą 5:2, tačiau galutinį tašką rungtynėse padėjo Erlanda Nomeikaitė, kuri tiksliai smūgiavo po mažojo kampinio.

Itin atkakliose ir emocijų pripildytose antrose Europos čempionato rungtynėse „Gintros-Strektės-Universiteto“ ekipos merginos turėjo pripažinti šeimininkių Prahos „Slavia“ riedulininkių pranašumą 2:4 (1:2).
Kaip ir pirmame mače prieš kroates, taip ir prieš čekes, varžovės į šiauliečių vartus įvartį pelnė jau pačioje mačo pradžioje. kiek vėliau jos rezultatą padvigubino. Tačiau tiksint paskutinėms pirmojo kėlinio minutėms rezultatą sušvelnino Kristina Poškutė.
Antrame kėlinyje vėl Čekijos komanda atstatė dviejų įvarčių persvarą 3:1.
Šiaulietės nepasidavė ir uždirbo mažąjį kampinį, po kurio tiksliai kamuoliuką smūgiavo Erlanda Nomeikaitė 2:3. Itin atkakliai ir emocingai vyko mačo pabaiga. į šiauliečių vartus buvo skirti du baudiniai, tačiau puikiai žaidusi Viktorija Vileikytė buvo nepramušama.
Vis dėlto čekės sugebėjo po mažojo kampinio pelnyti ir ketvirtą įvartį 4:2. Rungtynės baigėsi.

Po pirmos dienos, iškovojusios pergalę ir patyrusios nesėkmę šiaulietės A grupėje užima antrą vietą. Rytoj laukia paskutinis grupė mačas su Airijos komanda, kuri šiandien abu kartus pralaimėjo.

ANTRA DIENA :

„Gintros-Strektės-Universiteto“ ekipa pateko tarp keturių stipriausių Europos čempionato Trophy diviziono komandų ir tęs kovą dėl medalių.
Šiaulietės paskutinėje grupės kovoje 4:1 (2:0) nugalėjo Airijos čempionių ekipą ir grupėje užėmė antrą vietą.
Pirmą vietą grupėje užėmė visas tris pergales iškovojusios čekės.
Kitoje grupėje pirmas dvi vietas užėmė Belgijos ir Rusijos komandos.
Airės, kroatės, anglės ir prancūzės kovos dėl išlikimo Trophy divizione.

Per šeštadienį vykusias stipriausiųjų ketverto rungtynes „Gintrai-Strektei-Universitetui“, deja, nepavyko išsaugoti galimybių užimti vienos iš dviejų pirmųjų vietų ir pelnyti kelialapį į Europos elito grupę. Šiaulietės nusileido rusėms 3:9 (1:3) ir naujojoje grupėje, iki čempionato pabaigos likus 1 turui, liko su 1 tašku.

Mūsų komandai per šias rungtynes neįmename mįsle tapo „Dinamo“ žaidėja Valerija Borisova, sugebėjusi pelnyti net 6 pirmuosius savo komandos įvarčius. Likusius 3 taip pat pridėjo 1 žaidėja – Svetlana Jerošina.

Tiesa, rungtynių eiga buvo permaininga ir ilgai tokio didelio pralaimėjimo Lietuvos komandai nežadėjo. V. Borisova pirmajame kėlinyje pelnė 3 įvarčius, tačiau D. Kuklienė atsakė 2 taikliais smūgiais 20 bei 22 min. ir sugrąžino intrigą į rungtynes.

Deja, Rusijos komandos lyderė 25 min. pasižymėo dukart, priėjo taiklų smūgį 27 min. ir 28 min. J. Juodytės pelnytas įvartis jau nieko pakeisti negalėjo. Likusius įvarčius „Dinamo“ pelnė 29, 36 ir 39 min.

TREČIA DIENA :

„Gintros-Strektės-Universiteto“ moterų riedulio komanda Čekijoje vykusiame Europos uždarų patalpų riedulio čempionato Trophy divizione iškovojo ketvirtą vietą.
Šiandien vykusiose paskutinėse rungtynėse su pirmą vietą užėmusia Belgijos čempionių komanda, šiaulietės sužaidė lygiosiomis 4:4 (3:1). Antro kėlinio pradžioje šiaulietės pirmavo 4:1, tačiau tris sausus įvarčius pelniusios belgės sugebėjo išplėšti lygiąsias.
Į aukščiausią divizioną pateko pirmas dvi vietas užėmusios Belgijos ir Rusijos čempionių komandos. Į žemesnį divizioną iškrito airės ir prancūzės.

SM „Klevas“ ir Lietuvos žolės riedulio federacijos informacija.