Šiauliuose įrenginėjamą regbio stadioną niokojant vandalams – mėgėjai neteks erdvės kur sportuoti

Šiauliuose, Gardino gatvėje esantis stadionas per pastaruosius kelerius metus visiškai pasikeitė, tačiau tie pokyčiai kažkam labai užkliūna. Prieš tai žmonės stadioną buvo pavertę keturkojų draugų išviete, o jaunimas čia užsukdavo parodyti savo drąsą ir plieniniais žirgais ant žaliosios vejos „išpiešti” vieną kitą saulę. Vaizdas pasikeitė, kai stadionas buvo perduotas Šiaulių sporto mokyklai “Klevas”, kuri siekia šį stadioną pritaikyti regbio sporto šakai. Tačiau vykdant stadiono restauracijos darbus – vis kaišiojami pagaliai į ratus. Per pastarąją savaitę net du kartus suniokota stadioną apjuosusi tvora. Siekiant išvengti panašių išpuolių ateityje, mokykla bus priversta užrakinti stadiono vartelius ir kreiptis į saugos tarnybą dėl teritorijos apsaugos.

IMG_0483

Sulaužyta tvora

Vis gražėjantis stadionas ir jo prieigos džiugino sportininkus ir šiauliečius. Deja, atsirado ir tokių, kuriems geros iniciatyvos dėl kažkokių priežasčių pradėjo kliudyti. Kone didžiausio pasipiktinimo sporto mokykla sulaukė, kai aplink stadioną buvo aptverta tvora ir užtvertas savavališkai nutiestas takelis. Tačiau netoliese buvo padaryti varteliai, kurie nebuvo užrakinami, kad pasivaikščioti ar pasportuoti norintys žmonės, kaip ir anksčiau galėtų patekti į stadiono teritoriją. Pasak sporto mokyklos „Klevas“ direktoriaus Svajūno Mikalčiaus, tvora turėjo būti tik prevencinė priemonė, kad į teritoriją neįvažiuotų nepageidaujami automobiliai ir nesuniokotų darbų, kurie atlikti per kelerius metus. O taip pat patektų vis mažiau šunis vedžiojančių šiauliečių, juolab, kad visai greta yra specialiai tam įrengta aikštelė. „Deja, bet mūsų pastangos nueis visiškai per niek, jei ir toliau nepažabosime vandalų, kurie niokoja mūsų darbus. Praėjusią savaitę buvo išlaužtos dvi tvoros dalys, mes viską greitai suremontavome. Po savaitgalio atvykę apžiūrėti teritorijos pamatėme, kad šį kartą piktybiškai sulaužytos jau keturios tvoros dalys. Varteliai buvo atrakinti, į stadioną galėjo bet kas patekti, tačiau tvora buvo piktybiškai sulaužyta“,- apmaudo neslėpė S.Mikalčius.

Sporto mokyklos direktorius S.Mikalčius sako, kad nuolat tvarkyti laužomą tvorą, kiekvieną litą skaičiuojančiai sporto mokyklai, tiesiog per brangu todėl greičiausiai bus imtasi drastiškų priemonių. „Esant tokiai situacijai nebegalime palikti vartelių atrakintų, kadangi matome, kad piktybiškai siekiama niokoti aplinką. Manau, kad teritorijos apsauga bus patikėta saugos tarnybai. Mokyklai tai kainuos papildomas išlaidas, bet kito kelio kovoti su chuliganais ir vandalais nėra. Jei nebus apsaugos, tuos pačius pinigus išleistume nuolatiniam tvoros remontui. Dėl tokio vandalų elgesio nukentės niekuo dėti žmonės, kurie nebegalės patekti į stadioną ir užsiimti sportu“,- planus dėstė S.Mikalčius.

IMG_0481

Atlikta daugybė darbų

Per kelerius metus stadione buvo atlikta daugybė įvairiausių darbų. Pirmiausia buvo surinktos ir išvežtos krūvos šiukšlių, išretintas greta esantis parkas, nuolat pjaunama žolė aplink stadioną, sutvarkyta stadiono drenažo sistema, todėl net ir smarkiai lyjant stadione nelieka balų. Įrengta stadiono laistymo sistema, kad pasėta žolė neišdžiūtų. „Pernai rudenį į stadioną buvo atvežta 520 kubų juodžemio. Tuomet juo reikėjo padengti visą stadioną, o tai galėjome atlikti tik rankomis. Buvo ne tik labai varginantis, tačiau ir labai atsakingas darbas. Reikėjo ne tik kloti, tačiau ir tiksliai apskaičiuoti. Stadiono centras yra 10 centimetrų aukščiau nei stadiono kraštai, kad lietaus vanduo nubėgtų nuo aikštės ir patektų į suremontuotą drenažo sistemą”,- pasakojo sporto mokyklos „Klevas” direktorius Svajūnas Mikalčius.

Sporto mokyklos darbuotojai, auklėtiniai, veteranai ir visi regbiui neabejingi šiauliečiai nuolat darbavosi stadione, rinko akmenis, akėjo žemę. Prabėgus žiemai – bus sėjama žolė.

Nepaisant to, kad stadione nuolat vyksta darbai, dar prireiks laiko, kol čia galės įvykti pirmosios rungtynės. S.Mikalčius tikisi, kad jei nenutiks nieko netikėto, pirmos rungtynės galėtų įvykti 2016 m. rudenį arba 2017 m. pavasarį. „Du metus tikrai turi žolė augti, kad stadiono danga taptų tvirta. Kol žolė augs, mes galėsime kitus darbus dirbti. Ieškosime lėšų ir galimybių įsirengti tribūnas, pagalbines patalpas. Tikimės, kad padės miesto savivaldybė, gal atsiras rėmėjų“,- planus pasakojo S.Mikalčius.

IMG_0484 IMG_0482

Leave a reply