Šiauliuose – prestižinis regbio-7 turnyras „Šiauliai 7s“

Idėja surengti prestižinį regbio-7 turnyrą, kuriame dalyvautų elitiniai Europos klubai – skamba įspūdingai. O jei paminėtume, kad toks turnyras vyks Šiauliuose – atrodytų neįtikėtina. Grandioziniais planais jau kitą pavasarį į Šiaulius sukviesti Europos regbio elitą, spaudos konferencijoje pasidalino trisdešimtmetį švenčiančio regbio klubo „BaltRex“ atstovai. Konferencijoje taip pat dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Lietuvos regbio federacijos ir Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos atstovai.

Konf

2021 metų gegužės 15-oji – tai data, kurią ne tik visa regbio bendruomenė, bet ir visi šiauliečiai bei miesto svečiai turi pasižymėti kalendoriuose. Tą dieną Šiaulių regbio stadione (Gardino g. 14) startuos tarptautinis regbio-7 turnyras „Šiauliai 7s“.

„Turėjome įvairiausių idėjų, kaip galima būtų paminėti klubo gyvavimo trisdešimtmetį. Norėjome surengti didelę, įspūdingą šventę, tačiau visus planus sumaišė pandemija. Dabar planuojame iš naujo todėl taip anksti ir pradėjome kalbėti apie šį renginį, kviesti komandas, daryti pirmus žingsnius, supažindinti miestą, žmones“,- pasakojo klubo direktorius Edmundas Ščavinskas.

Konf1

Įprastai panašaus formato regbio turnyrai trunka dvi dienas, tačiau „Šiauliai 7s“ turnyras bus vykdomas kiek kitaip. Dalyvausiančios aštuonios komandos žais tarpusavyje minuso sistema, todėl kiekvienai jų teks sužaisti po trejas rungtynes.

„Nusprendėm paeksperimentuoti ir turnyrą pravesti per vieną dieną. Viskas truktų apie 4-5 valandas: greitai besikeičiantis veiksmas, greitis, azartas, nuožmios kovos – viskas ko galima tikėtis iš tokio lygio regbio turnyro“,- pasakojo E.Ščavinskas.

Klubo direktorius sako, kad į Šiaulius susirinks Europos regbio-7 elitas. Jau gautas patvirtinimas iš vienos geriausių Anglijos komandų „Ramblin’ Jesters“, taip pat apie dalyvavimą pranešė Jungtinės Karalystės komandos „Waterboys“, „Samurai“ bei Ukrainos rinktinė. Kol kas dar vedamos derybos su įvairių šalių klubais ir tikimasi netrukus turėti pilną dalyvių sąrašą. Be užsienio svečių turnyre kovos ir du Lietuvos klubai.

„Pradedant organizuoti renginį, vienas pagrindinių klausimų buvo kokias ir kokio lygio komandas kviesti. Regbio bendruomenė vieninga ir draugiška, todėl radome kontaktus ir pradėjome kalbėtis, taip po truputį dalyvių sąrašas ir pildosi. Su kai kuriomis dalyvių komandomis jau esame susidūrę akis į akį stadione, todėl žinome, kad bus labai sunku, nes atvyks aukščiausio lygio Velso, Anglijos, Škotijos ir kitų šalių rinktinių nariai“,- pasakojo E.Ščavinskas.

Konf2

Regbio turnyro „Šiauliai 7s“ globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Regbio bendruomenė džiaugiasi, kad aukščiausi miesto vadovai ne tik skiria itin daug dėmesio sportui pritardami idėjoms, dalinantis ateities planais, tačiau stebi rungtynes stadionuose, palaiko komandas ir sportininkus.

„Labai džiaugiuosi visomis iniciatyvomis, kylančiomis Šiaulių mieste. Tikiuosi, kad šiuo atveju, šiauliečiai, bendradarbiaujant verslui ir sportui, turės galimybę išvysti neeilinį renginį, kuriame galime sulaukti aukščiausio lygio regbio žaidėjų iš užsienio šalių, garsėjančių giliomis šio sporto tradicijomis. Už tokią galimybę bus galima padėkoti klubui „BaltRex“ ir regbio septynetų čempionatą remiančiam miesto verslui. Savivaldybė nuoširdžiai palaiko ir ateityje palaikys įvairias šiauliečių iniciatyvas, ypač tokias, kurios gražina ir garsina Šiaulius“, – po pristatymo kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.