Šiauliuose savaitgalį kovos Europos žolės riedulio elitas

Jau rytoj Šiauliuose startuoja Europos uždarų patalpų moterų elitinio klubų diviziono čempionatas, kuris vyks Šiaulių arenoje ir tęsis nuo penktadienio iki sekmadienio. Šiaulių „Gintros-Strektės-Universieto“ komanda kovos su geriausiomis Europos komandomis. Pirmasis šiauliečių mačas – penktadienį 14.00 val. su Čekijos Prahos SK „Slavia“ komanda.

Plakatas

Prieš kelias dienas baigėsi Lietuvos uždarų patalpų riedulio čempionatas, kuriame šiaulietės „Gintros-Strektės-Universieto“ ekipos merginos nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, tačiau iškovojusios trofėjų sportininkės neturi kada ilsėtis. Jau rytoj jų laukia vienas svarbiausių šių metų startų – Europos uždarų patalpų moterų elitinio klubų diviziono čempionatas.

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ mes iššūkį tikrų žolės riedulio šalių čempionėms: Hamburgo „Uhlenhorster“ (Vokietija), „HC´s-Hertogenbosch“ (Olandija), Sumų „Sumčanka“ (Ukraina), „Reading“ (Anglija), Madrido „Club de Campo“ (Ispanija), Prahos „Slavia“ (Čekija) ir „Cambrai“ (Prancūzija).

Turnyro A grupėje kovos Vokietijos, Olandijos, Ukrainos ir Anglijos čempionės, o B grupėje – stipriausios Lietuvos, Ispanijos, Čekijos ir Prancūzijos ekipos.

„Lietuvoje mes triumfuojame ne vienerius metus, neturime sau lygių, dabar pamatysime savo tikrąjį veidą, koks mūsų pajėgumas Europos lygmenyje. Penktadienį pirmos mūsų varžybos su čekėmis. Šios šalies rinktinė, prieš porą savaičių vykusiame Pasaulio čempionate užėmė trečią vietą, o Čekijos rinktinę daugiausia sudaro šalies čempionių komandos narės. Bus sunki kova, tačiau tikimės, kad galime jas įveikti“,- pasakojo „Gintros-Strektės-Universieto“ ekipos treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Treneriui antrino viena komandos lyderių, rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja Donata Grigienė.

„Pirmas mačas labai svarbus, kadangi žaisime su grupės favorite Čekijos komanda. Iš patirties galiu pasakyti, kad yra geriau su pajėgesniu varžovu žaisti turnyro pradžioje. Mūsų treneriai turėjo galimybę stebėti jų žaidimą Pasaulio čempionate, o čekai neturėjo galimybės matyti mūsų varžybų, manau, čia mūsų privalumas, kuriuo tikiuosi pavyks pasinaudoti“,- teigė D.Grigienė.

Po mačo su čekėmis šiauliečių laukia dviejų varžybų pertrauka ir tuomet kova prieš Prancūzijos čempiones. Šeštadienį Lietuvos čempionių laukia akistata su Ispanijos komanda.

„Mums pasisekė su burtais, kadangi pakliuvome į sąlyginai silpnesnę grupę. Galime kovoti su visomis komandomis. Tikiu, kad galime ir nugalėti, tačiau reikės ne tik labai daug pastangų, tačiau ir sėkmės. Mano nuomone, čempionate nebus didelių rezultatų, milžiniškų persvarų, todėl kiekvienas įvartis gali būti lemiamas“,- teigė viena iš komandos lyderių Donata Grigienė.

A grupė – vadinama mirtininkų grupe. Olandijos rinktinė tapo pasaulio čempione, vokietės liko antros, Ukrainos rinktinė – šešta. Taigi vyks arši kova. Grupėse pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos pateks į pusfinalį, o apatinėje grupių dalyje likusios ekipos susiburs į C grupę ir joje kovos dėl išlikimo A divizione (iškris 2 komandos).
Treneris Vaidotas Vaičeliūnas teigia, kad žaidėjų nekamuoja traumos, tik keletas žaidėjų dėl ligos negalėjo lankyti treniruočių. Gripas į lovą buvo paguldęs puolėją D.Grigienę.

„Dabar Lietuvoje siaučiantis gripas neaplenkė ir mūsų komandos, kelios merginos buvo apsirgusios, o aš buvau prikaustyta prie lovos. Daktarai uždraudė žaisti čempionate, tačiau aš vis tiek eisiu į aikštę. Fizinė forma, apie kokią svajojau ir kokia turėjo būti – nebebus, virusas savo pėdsaką palieka, tačiau stengsiuosi gudrumu ir patirtimi tai kompensuoti“,- pasakojo D.Grigienė.

A grupė :

„Uhlenhorster“ HC (Vokietija),

„HC´s-Hertogenbosch“ (Olandija),

MSC „Sumchanka“ (Ukraina),

„Reading“ HC (Anglija).
B grupė :

„Gintra-Strekte Universitetas“ (Lietuva)

„Club de Campo“ (Ispanija),

SK „Slavia“ (Čekija),

„Cambrai“ HC (Prancūzija).

Turnyro tvarkaraštis :

Vasario 20 diena, penktadienis
10.30 A „Uhlenhorster“ – „Sumčanka“
11.40 A „HC´s-Hertogenbosch“ – „Reading“
12.50 B „Club de Campo“ – „Cambrai“
14.00 B „Slavia“ – „Gintra-Strektė-Universitetas“
15.30 A „Sumčanka“ – „Reading“
16.40 A „HC´s-Hertogenbosch“ – „Uhlenhorster“
17.50 B „Cambrai“- „Gintra-Strektė-Universitetas“
19.00 B „Slavia“ – „Club de Campo“

Vasario 21 diena, šeštadienis
09.30 A „Uhlenhorster“ – „Reading“
10.40 A „Sumčanka“ – „HC´s-Hertogenbosch“
11.50 B „Club de Campo“ – „Gintra-Strektė-Universitetas“
13.00 B „Cambrai“ – „Slavia“
16.00 C 4A – 4B
17.10 C 3A – 3B
18.20 2A – 1B
19.50 1A – 2B

Vasario 22 diena, sekmadienis
10.00 C 4A – 3B
11.10 C 3A – 4B
13.00 Dėl III vietos
14.30 Dėl I vietos

Daugiau informacijos oficialiame turnyro tinklapyje :

http://www.eurohockey.org/competitions/eurohockey-indoor-club-cup-siauliai-women-2015/

SM „Klevas“ ir www.zoles-riedulys.lt informacija

Leave a reply