Šiauliuose startavo Lietuvos moterų, uždarų patalpų, riedulio čempionatas

Šiauliuose startavo 2021 metų Lietuvos moterų uždarų patalpų riedulio čempionato, A diviziono kovos. Čempionate dalyvauja penkios komandos: Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“ ir „Akademija-ŠSG“, Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“, Kelmės „Aušra“ ir Širvintų Sporto centro komanda. Šiauliuose ekipos sužaidė po dvejas pirmo rato rungtynes. „Ginstrektė-ŠSG“ ir Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ komandos laimėjo po du kartus, Širvintų komanda kartą laimėjo ir pralaimėjo, o Kelmės ir Šiaulių „Akademija-ŠSG“ ekipos patyrė po dvi nesėkmes.

A.Pliadžio archyvo nuotr.

Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje prasidėjusį Lietuvos uždarų patalpų riedulio čempionatą atidarė dviejų Šiaulių komandų mūšis. Labiau patyrusios, daugkartinės Lietuvos čempionės „Gintrstrektės-ŠSG“ ekipos merginos įrodė pranašumą 5:0 prieš jauną, tačiau ambicingą „Akademija-ŠSG“ ekipą. Antrose rungtynėse čempionės įtikinamai nugalėjo Kelmės „Aušros“ ekipą 7:0.

„Nuotaikos geros, taip ir planavome startuoti. Dar yra vietų, kurias turime taisyti, tačiau bendras vaizdas jau neblogas. Mūsų jaunimas žaidžia neblogai, tačiau iš 12-os įvarčių net 9 įmušė vyresnės, labiau patyrusios riedulininkės. Jaunimui reikia dar šiek tiek pasistiebti ir imti pavyzdį iš vyresnių komandos draugių. Savo žaidimu mus labai džiugino vartininkė Eimantė Endrikaitė. Apie metus laiko mūsų klube rungtyniaujanti mergina labai patobulėjo, o per pirmas dvejas šio čempionato rungtynes nepraleido nei vieno įvarčio. Rezultatas rungtynėse su „Akademijos“ komanda nepasako tikrosios mačo eigos. Mes džiaugiamės, kad mūsų jaunosios kolegės demonstruoja neblogą [aidimo lygį. Kuo pajėgesnės jos, tuo geriau ir mums. Prieš Kelmės komandą žaidėme pilnu pajėgumu. Gal joms pritrūko šiek tiek susižaidimo, gal kitos priežastys, tačiau nesitikėjome, kad nugalėsime nemažu skirtumu“, – pasakojo treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Po pirmos nesėkmės, Šiaulių „Akademija-ŠSG“ komandos laukė rungtynės prieš Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ ekipą. Rezultatyvus mūšis baigėsi vilniečių pergale 5:3.

“Mes nežaidėm labai prastai, tik rezultatas nelabai džiugina. Daug vaikiškų klaidų gynyboje pridarėme, taip pat labai prastai realizavome standartines padėtis. Jei bent kelis kartus būtų pavykę tiksliau atlikti standartus, būtų visai kitokie galutiniai rungtynių rezultatai. Komandos komplektacija tikrai nebloga šiam čempionatui. Daugiausia remiamės jaunimu, mums apdeda labai patyrusi Jūratė Juodytė. Taip pat tikimės, kad prie komandos prisijungs Rimantė Butkevičiūtė ir mums pavyks išnaudoti jos stipriąsias puses. Nesame beviltiški, nesame nuleidę rankų, tiesiog nelabai smagu, kad namuose pradėjome čempionatą dviem nesėkmėmis. Išvykoje žaisti bus dar sunkiau, tačiau sunkumai grūdina. Pernai likome ketvirtoje vietoje, vieno taško pritrūko iki medalių. Šiemet nesinori iš anksto prognozuoti. Kartais komandos per rakto skylutę išlenda, o kartais atakuoji, atakuoji ir nieko neišeina padaryti. Taip, kad stengsimės kovosime, o kaip gausis – matysime“, – teigė trenerė Genutė Juodienė.

Vilniaus ir Širvintų komandų rungtynės baigėsi 4:2 vilniečių pergale. Mače tarp Kelmės „Aušros“ ir Širvintų SC komandų užfiksuotas netikėtas rezultatas 7:1 Širvintų komandos pergalė.

„Mums šios rungtynės buvo staigmena, kadangi mačiau Kelmės komandą kaip pretendentę pakovoti dėl trečios vietos čempionate. Komanda labai sustiprėjusi, tačiau šiose rungtynėse jai tiesiog nesisekė. Karantinas apribojo mūsų galimybes ruoštis čempionatui, negalėjom žaisti kontrolinių rungtynių. Manau, kad po dviejų savaičių bus dar įdomesnių rungtynių ir netikėtų rezultatų, ne viena komanda pateiks staigmenų“,- teigė V.Vaičeliūnas.

Pirmo rato, antro etapo rungtynės vasario 6 dieną vyks Vilniuje. Antrojo rato susitikimai taip pat numatyti Vilniuje.