SM “Klevas” riedulininkės kovos Austrijoje vyksiančiose žaidynėse

Sporto mokyklos “Klevas” delegacija : 16 sportininkių, dvi trenerės ir medikė, išlydėtos į Austrijoje vyksiančias XIII Pasaulio jungtines jaunimo žaidynes. Mokyklos vadovai ir sportininkių tėveliai išlydėdami į kelionę linkėjo kuo sėkmingiau pasirodyti varžantis su pajėgiais kitų šalių žolės riedulio klubais, įgyti patirties ir saugiai grįžti namo.

Nuotraukų albumas : ČIA

Žaidynės Austrijoje, Klagenfurto mieste rengiamos jau 13 kartą. Šios žaidynės rengiamos pagal Olimpinių žaidynių modelį – prasidedant rengiama atidarymo ceremonija, pabaigoje – uždarymo šventė. Kiekviena komanda reprezentuoja ne tik savo sporto šaką, tačiau ir šalį kuriai atstovauja. Žaidynėse dalyvauja jaunieji sportininkai nuo 10 iki 18 metų.

2017 m. Pasaulio jaunimo žaidynėse dalyviai kovos 12 sporto šakų – tai atletika, krepšinis, žolės riedulys, rankinis, orientacinis sportas, regbis, futbolas, plaukimas, tenisas, grindų riedulys, boulingas ir tinklinis. Varžybos vyks viename sporto komplekse, kuris buvo pastatytas 2007 metais ir skirtas Euro 2008 čempionatui.

Iš Šiaulių sporto mokyklos “Klevas” į Austriją vyksta U-16 amžiaus grupės merginų žolės riedulio komanda SM “Klevas-sporto gimnazija”, kurią treniruoja Jūratė Juodytė ir Genutė Juodienė. Sportininkių sveikata žaidynėse rūpinsis medikė Daiva Miečelienė.  

“Esame labai laimingos ir dėkingos, kad galime dalyvauti šiose žaidynėse. Džiaugiamės, kad buvome įvertintos. Labai norime padėkoti sporto mokyklai “Klevas”, kuri su tėvelių pagalba rado galimybių išleisti mus atstovauti miestą ir šalį Pasaulio jaunimo žaidynėse. Daugeliui mergaičių tai bus pirma tokia sporto varžybinė išvyka. Jos labai jaudinasi, tačiau tuo pačiu ir labai nori. Tai nauja patirtis. Ši kelionė ir žaidynės tiek mums, tiek žaidėjoms labai svarbios daugeliu aspektų, visų pirma tai socialiniai įgūdžiai, bendravimas su kitų šalių bendraamžiais ir bendraminčiais, o taip pat sporto-varžybine patirtimi”,- pasakojo komandos trenerė J.Juodytė.  

Šiauliečių U-16 amžiaus grupėje kovos aštuonios komandos iš Ukrainos, Belgijos, Vokietijos, Austrijos ir Lietuvos. Komandos suskirstytos į du pogrupius po keturias komandas. Lietuvės pateko į A grupę, kurioje kovos su Vokietijos, Austrijos ir Belgijos komandomis.

“Bendraujant su organizatoriais, jie patvirtino, kad per visas keturias dienas mūsų laukia nemažai varžybų. Teks parungtyniauti su visomis komandomis. Pažiūrėsime koks mūsų lygis lyginant su kitų šalių bendraamžėmis”,- pasakojo J.Juodytė.

Apdovanojimų ceremonija numatyta sekmadienį, o pirmadienį vėlai vakare delegacija pasieks Šiaulius.

Tvarkaraštis : 

Šiek tiek žaidynių istorijos :

Žaidynės pradėtos rengti 2004 metais, kai grupelė sporto entuziastų nusprendė vietinės reikšmės sporto turnyrą išplėsti iki tarptautinio lygio. Pasiruošimas žaidynėms truko apie metus. Dar daugiau laiko organizatoriai praleido prie telefonų, kviesdami įvairių šalių delegacijas atvykti ir sudalyvauti jų renginyje. Šis jaunimo sporto žaidynių modelis, kuriame viskas vyksta Olimpinių žaidynių principu, iš karto sulaukė milžiniško susidomėjimo. Tad per dvylika metų žaidynės nuo 500 dalyvių iš 12 šalių 2005 metais išaugo iki 8000 dalyvių iš 40 šalių 2016 metais.

Netrukus paaiškės, ar šiemet organizatoriai galės pasigirti dar įspūdingesniais skaičiais, kadangi žaidynėse, kurios startuoja birželio 22 dieną, dalyvaus daugiau kaip 400 komandų.