Spaudos konferencijoje – apie artėjantį riedulio čempionatą

Lietuvos žolės riedulio sostinėje – Šiauliuose, vasario 21-23 dienomis vyks „Europos moterų riedulio uždarų patalpų Trophy čempionatas 2020“. Tai yra antrasis pagal pajėgumą Europos čempionato divizionas.

Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje susigrums aštuonių Europos šalių čempionių komandos. Dėl patekimo į Elitinį divizioną kovos klubai iš Prancūzijos, Turkijos, Šveicarijos, Italijos, Kroatijos, Čekijos, Belgijos ir turnyro šeimininkės lietuvaitės.

Šiandien Šiaulių sporto gimnazijoje surengtoje spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės, sporto klubo „Ginstrektė“, Šiaulių sporto gimnazijos ir Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos atstovai pasidalino mintimis apie artėjantį čempionatą.

Sp konf

 „Šiauliuose vyks didžiulė Europinio lygio riedulio šventė. Pačios stipriausios komandos atvyks į Šiaulius. Tai komandos lyderės, kurios diktuoja madas ne tik Europoje, tačiau kai kurios dalyvauja net ir Olimpinėse žaidynėse. Mes turėsime galimybę jas pamatyti čia – Šiaulių sporto gimnazijos salėje. Belieka tikėtis ir palinkėti savo komandai, kad ji pasiektų puikių rezultatų čempionate. Tuo pačiu viliuosi, kad užsiauginsime dar didesnį meistriškumą, kuris leistų toliau kovoti Europoje ir galbūt Pasaulinio lygio varžybose“,- pasakojo klubo „Ginstrektė“ direktorė Joana Gaidamavičienė.

JG

„Šiaulių Ginstrektė – ŠSG“ komanda treniruotis ir ruoštis artėjančioms čempionato kovoms turėjo puikias sąlygas. Tai lėmė prieš metus prasidėjęs bendradarbiavimas su Šiaulių sporto gimnazija. Gimnazijos direktorė Irma Abromavičienė sako, kad į klubo sudėtį jau įsiliejo pačios talentingiausios gimnazijos žaidėjos.

„Šį savaitgalį mūsų merginų dar nebus aikštėje, kadangi dar per mažai laiko žaidžia aukščiausiame lygyje. Tačiau ateityje tikiuosi pamatyti ir mūsų auklėtines žaidžiant tokio rango varžybose. Labai smagu, kad valstybės vadovų, miesto savivaldybės vadovų dėka, turime tokią dovaną – salę universalią, galinčią priimti įvairių sporto šakų atstovus. Tokio rango varžybos kurios vyks savaitgalį – pirmos. Tai atsakomybė ir išbandymas. Suteiksime pačias geriausias sąlygas sportininkams, kad nieko netrūktų, o pasibaigus varžyboms išvažiuotų su gera nuotaika ir prisiminimais“,- teigė Irma Abromavičienė.

IA

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius komandai linkėjo sėkmės, kuo mažiau traumų ir kuo daugiau tikslių metimų į varžovių vartus.

„Ne kasdien tokio lygio čempionatai vyksta Šiauliuose. Savaitgalį Šiauliai taps ne tik Lietuvos, tačiau ir visos Europos riedulio sostine. Reikia mokėti pasigirti, pasidžiaugti. Visame šiame procese dalyvauja daug jaunimo, šeimų nariai, draugai. Labai daug žmonių įtraukta į visą šią veiklą. Kai sportuoti, treniruojiesi, visada sieki kuo aukštesnių rezultatų.  Džiaugiuosi, kad Šiauliai yra lyderiai, turi stuburą, greitas kojas, tvirtas rankas. Miesto pareiga padėti surengti šią riedulio šventę“,- teigė E.Elijošius.

EE

Šiaulių miesto sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sako, kad jau ne pirmus metus jaučia labai didelį entuziazmą iš klubo pusės, todėl matant kokias pastangas deda sportininkai ir klubo vadovai, negali nesižavėti jų darbu ir pasiekimais.

„Šioje salėje – tai pirmas toks Europos lygio renginys. Prisimenant salės statymo etapą, buvo mintys, kad ji bus skirta pasirengimui, treniruotėms, pritaikyta kuo daugiau sporto šakų atstovams. Treniruotėms ji idealiai tinka, o ar tinka ir aukščiausio lygio varžyboms, tai šį savaitgalį tuo ir įsitikinsime“,- pasakojo Šiaulių miesto Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

GJ

27 metus klubo treneriu dirbantis Vaidotas Vaičeliūnas jau ne kartą yra atvedęs komandą iki aukščiausio lygio varžybų etapo ir žino jų svarbą.

„Turėjome puikias sąlygas ruoštis. Tai pirmieji metai, kai mes taip rimtai ruošiamės Europos čempionatui. Ši salė mums yra lyg namų, tad tikimės, kad sienos irgi padės pasiekti geriausių rezultatų. Tikslai yra aukšti. Tikimės į trejetuką papulti. Atvažiuoja šalių čempionės, bus labai sunku. Šiek tiek pritrūkome draugiškų varžybų pasirengimo etape, tačiau jaučiamės tvirtai“,- teigė komandos treneris V.Vaičeliūnas.

VV

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis sako, kad prie čempionato organizavimo prisideda beveik visi akademijos darbuotojai ir tikisi, kad visiems sujungus jėgas pavyks surengti patį geriausią riedulio turnyrą Šiaulių riedulio istorijoje.

 „Akademijai tai didelė garbė prisidėti prie organizavimo. Tikiuosi, kad šis turnyras padės dar labiau populiarinti šią sporto šaką. Na, o ateityje, kad nemažai mūsų auklėtinių įsilies į šio klubo sudėtį ir deramai atstovaus varžybose ir garsins miesto vardą“,- teigė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis.

AS

Komandos kapitonė Samanta Jakovleva tikisi, kad namuose vyksiantis turnyras bus papildoma motyvacija kuo geriau pasirodyti prieš šeimos narius ir draugus.

„Šiek tiek pritrūkome kontrolinių rungtynių, tačiau visa kita klostosi gerai. Palaikymas jaučiamas iš aplinkinių, mes labai džiaugiamės, kad mums padeda visi. Jaučiame atsakomybę, kadangi namuose, prie savo artimųjų, ateis palaikyti, tai dar didesnė motyvacija pasirodyti kuo geriau“,- pasakojo kapitonė S.Jakovleva.

SJ

Ilgametė klubo žaidėja ir viena iš lyderių Donata Grigienė sako, kad savaitgalį Šiauliuose bus ne tik aukšto meistriškumo varžybos, tačiau didelė šventė, kurios visi laukia jau ne vieną mėnesį.

„Į Šiaulius atvyksta labai stiprios komandos. Nepaisant to, tikimės ir stengsimės išeiti į Europos elitą, užimti pirmą-antrą vietas. Sportas tai ne tik namų darbai ir pasiruošimas, bet dar ir fortūna labai daug duoda, tikimės, kad jos netrūks šį savaitgalį. Labai didžiulis skirtumas žaisti namuose ar išvykoje. Namuose tai papildoma motyvacija, papildomos jėgos. Ačiū už sudarytą galimybę parodyti tai ką mes galime. Lauksime visų, tikimės, kad mūsų pastangos atneš teigiamų rezultatų“,-mintimis dalinosi D.Grigienė.

DG

Burtų keliu komandos buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias komandas.

A GRUPĖ

  1. Gaziantep Polisgücü SK (Turkija)
  2. HC Rotweiss Wettingen (Šveicarija)
  3. HF Lorenzoni Bra (Italija)
  4. Hockey Klub Zelina (Kroatija)

B GRUPĖ

  1. Douai HC (Prancūzija)
  2. SK Slavia Prague (Čekija)
  3. Waterloo Ducks HC (Belgija)
  4. Šiauliai Ginstrektė ŠSG (Lietuva)

Dvi pirmas vietas grupėse užėmusios komandos patenka į naują, lyderių ketvertuką ir kaunasi dėl apdovanojimų ir kelialapių į Elito divizioną. 3-4 vietas grupėse užėmusioms komandoms tenka kautis dėl išlikimo Trophy divizione. 7-8 vietas bendroje įskaitoje užėmusioms ekipoms ateinančiais metais teks kautis trečiajame pagal pajėgumą divizione.