Stovykla – „Žolės riedulio ASAS 2020“

Šiaulių žolės riedulio stadione šią savaitę neįprastas sujudimas. Nors jau pasibaigė čempionatai, išdalinti medaliai ir taurės, o žolės riedulio bazėje veiksmas vis nesibaigia. Šią savaitę čia vyksta žolės riedulio stovykla – „Žolės riedulio ASAS 2020“. Stovykloje jau nuo savaitės pradžios sportuoja 43 vaikai, o  su jais dirba būrys Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos trenerių. Stovykloje apsilankėme baigiantis trečiajai dienai ir pakalbinome stovyklos iniciatorę ir organizatorę Donatą Grigienę.     

Sirg.

Don

Nuotraukų albumas : ČIA

Kasdien nuo ankstyvo ryto trenerė Donata stadione ruošia priemones vaikams, kurie į stovyklą renkasi nuo 9.30 val. Stovykloje dalyvauti ir patobulinti žolės riedulio įgūdžių šiemet panoro 43 vaikai, iš kurių didžioji dalis Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos auklėtiniai.

„Pagrindinė stovyklos mintis buvo, kad ateitų tie vaikai, kurie kažką geba, jau yra žaidę žolės riedulį, kad mes galėtume tobulinti įgūdžius, o nebūtų pradmenys nuo nulio. Todėl ir stovyklos pavadinimas „Žolės riedulio ASAS“. Tačiau turime ir šešis naujokus, kurie panoro susipažinti su šia sporto šaka, tad jie su mūsų mažiausiais sportininkais sudarė atskirą grupę pagal savo lygį“,- pasakojo trenerė Donata Grigienė. 

Žaidimas

Stovykla vyksta visą dieną, nuo ryto iki 17:30 val. Per šį laiką vaikai turi dvi treniruotes, papietauja, užkandžiauja, žaidžia su žolės rieduliu nesusijusius žaidimus, vykdo individualias užduotis, dalyvauja konkursuose.   

„Programoje vaikų laukia dvi treniruotės skirtos žolės riedulio technikos specifikai, taktiniams dalykams. Be žolės riedulio čia vykdome įvairių veiklų, vaikai turi įvairiausių užsiėmimų. Taip pat turi laiko pabendrauti su draugais. Po pirmos dienos vaikai sakė, kad buvo sunku, po antros  – jau lengviau. Reiškia, kad organizmas pripranta prie krūvio. Po šios dienos tikimės, kad bus dar lengviau“,- teigė trenerė Donata.

Bendra

Trenerė Donata, bendradarbiaudama su Lietuvos vyrų nacionalinės vyrų žolės riedulio rinktinės treneriu Casperu Claassenu paruošė programą stovyklai pagal olandiško žolės riedulio principus.

„Anksčiau buvo vykdoma stovykla su nakvyne ir galėjo dalyvauti sportininkai iš visos Lietuvos. Šiemet parengus programą susirinko netgi gausesnis dalyvių skaičius vien iš Šiaulių. Vaikinams šioje stovykloje kai kas jau pažįstama, kadangi tai naudojame per treniruotes, o merginos labai džiaugiasi, kadangi yra labai daug naujų dalykų iš techninės pusės“,- pasakojo D.Grigienė.

Vaikas

Rūpindamasi vaikų vasaros užimtumu Šiaulių miesto savivaldybė prisidėjo prie šios stovyklos finansavimo ir skyrė lėšų daliniam stovyklos inventoriui ir kitoms būtinoms priemonėms įsigyti.  

„Stovykla buvo mokama, tačiau labai džiaugiamės ir Šiaulių miesto savivaldybės indėliu: už šias lėšas buvo perkamas inventorius, daugiausia kamuoliukai, kurie bus naudojami bendroms treniruotėms. Taip pat pirksime su žolės rieduliu susijusius prizus, jie bus išdalinti sekmadienį, per uždarymo ceremoniją“,- pasakojo D.Grigienė.

Su vaikais stovykloje dirba beveik visi Akademijos žolės riedulio treneriai. Donata Grigienė sako, kad treneriai turi po keletą priežasčių interesų, dėl ko per atostogas ištisas dienas leisti su vaikais stovykloje.

„Beveik visi akademijos treneriai įsijungė į veiklą. Nors vasara – atostogų metas, treneriai čia savanoriauja. Visi suinteresuoti bendram tikslui – tobulėti visomis prasmėmis. Dalinį inventorių, kurį supirkome, naudosime bendroms treniruotėms, visi galės naudotis. Kita priežastis, jų auklėjami vaikai taip pat dalyvauja stovykloje, o trečias – patys treneriai nori tobulėti, matyti pratimus, ką jie galės panaudoti vėliau“,- pasakojo D.Grigienė.  

Šeštadienis – ypatinga diena stovykloje. Dalyviai susirinks su palapinėmis, nakvos bazėje.

„Kad pabaigus stovyklą sakytume, kad padarėme viską maksimumui, stengiamės kuo daugiau įvairiausių veiklų sugalvoti. Šeštadienis laukia ypatingas, su nakvyne, naktinėmis atrakcijomis. Riedulys labai rimtas sportas Šiauliuose ir norisi, kad visi matytų, kad rimtai  į tai žiūrima nuo pat vaikų rengimo“,- pasakojo D.Grigienė.

Liet

Trenerė džiaugiasi gausiu stovyklos dalyvių skaičiumi ir jau dabar pradeda dėlioti planus ateinantiems metams.

„Šiemet dalyvių amžius daugiausia svyruoja nuo 12 iki 15 metų, tai U-12 ir U-14 amžiaus grupės atstovai. Jau dabar galvoje sukasi mintys, kad ateinančiais metais reiktų stovyklą daryti dviem pamainomis, viena išliktų kaip ir šiemet, o kitą daryti vyresniems sportininkams. Prie vienos mūsų treniruotės prisijungė vyresnių merginų sportininkių ir jau dabar matyti, kad čia yra visiems ką veikti ir taptų įmanoma dar daugiau kelti vyresniųjų sportininkų lygį“,- ateities planais dalinosi D.Grigienė.

Po šios stovyklos, nuo liepos 13 dienos prasidės iki rugpjūčio 6 vyksianti nemokama Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos rengiama žolės riedulio dienos stovykla. Pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10.00 iki 12.00 valandos žolės riedulio treneriai su vaikais toliau tęs treniruotes. Treneriai tikisi, kad dabar vyksianti stovykla užkabins vaikus ir jie nuo liepos 13 ir toliau susirinks tris kartus per savaitę į nemokamas treniruotes.