Stovyklai pasibaigus – Šiaulių regbio akademijos direktoriaus S.Mikalčiaus interviu

Šiauliuose baigėsi penkias dienas trukusi Baltijos regbio stovykla, kurios metu 57 vaikinai iš Lietuvos ir Latvijos regbio paslapčių sėmėsi iš aukščiausio lygio užsienio trenerių. Stovyklą mūsų mieste inicijavo Sharks akademija, akademijos atstovas Richard De Jager ir jo vadovaujama sporto plėtojimo kompanija „RDJ Sports Developement“. Mintimis apie pasibaigusią stovyklą ir jos naudą paprašėme pasidalinti Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktoriaus Svajūno Mikalčiaus.

(S.Mikalčius ir R.De Jager)

 

„Sharks akademija“ – tai žaidėjų ir trenerių mokymas aukščiausiu lygiu. Sportininkai teigia, kad stadione pats svarbiausias žmogus yra treneris, o Lietuvos ir Latvijos vaikai ir treneriai visą savaitę turėjo galimybę stebėti ir mokytis iš pačių geriausių užsienio trenerių.

„Man labai džiugu matyti, kad nežiūrint amžiaus, tiek vyresni, tiek jaunieji regbio treneriai kasdien lankėsi treniruotėse ir stebėjo jų procesą, taip pat kaupė žinias, kaip ir jaunieji regbininkai, kurie liejo prakaitą treniruočių metu. Yra nenuginčijama taisyklė – jei pradedi galvoti, kad tu jau viską žinai ir moki srityje kuria užsiimi, tau jau laikas mesti tą veiklą. Smagu, kad mūsų treneriai norėdami tobulėti noriai dalyvavo šios stovyklos veikloje“-teigė S.Mikalčius.

Svajūnas Mikalčius pasakoja, kad pats sunkiausias darbas pritraukiant šią stovyklą į Šiaulius – buvo įtikinti Sharks akademiją ir RDJ Sports Developement, kad Šiaulių regbio akademija gali suteikti pačias geriausias sąlygas, kad tik stovykla įvyktų.

„Jie neorganizuoja stovyklos bet kur, todėl mums patiems buvo iššūkis ar mes sugebėsime, kadangi norėjome lygiuotis į geriausius. Viena iš priežasčių, kad mūsų mieste įvyko šį stovykla, tai Lietuvos regbio draugas Richardas De Jageris, kuris jau ne vienerius metus padeda Lietuvos regbiui, žino mūsų sugebėjimus rengiant varžybas, turnyrus. Na ir žinoma, vienas iš pagrindinių momentų – tai naujoji mūsų regbio bazė ir stadionas, kuris net ir daug mačiusiems užsienio treneriams paliko puikų įspūdį“,- pasakojo S.Mikalčius.

Pasibaigus stovyklai, po paskutinės treniruotės vyko itin emocingas atsisveikinimas su treneriais. Per penkerias dienas jie surado kelią į jaunųjų sportininkų širdis, privertė juos dar labiau pamilti regbį.

„Šiandien po paskutinės treniruotės vaikai sustojo ir plojo visiems treneriams. Tai buvo itin emocionali akimirka. Man buvo malonu matyti, kad ne tik mūsų vaikai susidraugavo su treneriais, tačiau ir mūsų treneriai apsikeitė kontaktais su jais dėl bendradarbiavimo ateityje“,- pasakojo S.Mikalčius.

Stovykloje dirbę treneriai : iš kairės – Matt Ratana, Biza Ntando Majokweni Manyosha, Antonin Brabec, Maso Bowles, Richard De Jager ir Rimantas Zeringis. (Patrick Ross Allen)