Stovykloje Tytuvėnuose plušo regbistai ir žolės riedulininkės (Bus papildyta Bizos komentaru)

Būrys jaunųjų regbininkų iš Lietuvos Latvijos ir Kaliningrado srities bei sezonui besirengiančios „Šiaulių sporto gimnazijos-SM „Klevas“ komandos merginos, beveik savaitę liejo prakaitą treniruočių stovykloje, kuri vyko Tytuvėnų rajone, Budraičiuose.

Regbio stovykla 01IMG_1076

Vienas pagrindinių stovyklos organizatorių, regbio treneris Vytautas Kalinauskas pasakoja, kad šiemet į Budraičius susiriko daugiau kaip 100 jaunųjų regbistų nuo 10 iki 15 metų. Jie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes.

„Atvyko net 36 jaunieji sportininkai iš Latvijos, Elėjos miesto, 15 iš Jelgavos. Kaliningradas į stovyklą delegavo 20 vaikų ir jaunuolių. Vilniečių buvo 24. Labai gaila, kad iš sporto mokyklos „Klevas“ dalyvavo vos 15 vaikų. Ši stovykla buvo visapusiškai naudinga tiek teorijos, tiek praktikos, tiek fizinio pasiregimo srityse“,- pasakojo V.Kalinauskas.

Regbio stovykla 02

Sportininkus į stovyklą viliojo ir tai, kad treniruotes vedė Lietuvos vyrų regbio rinktinės vyriausiasis treneris Ntandas Manjoša (Biza) iš Pietų Afrikos respublikos.

Regbio stovykla 05

„Biza vesdavo rytines treniruotes. Visoms amžiaus grupėms jis užduodavo skirtingas užduotis, mažesniems lengvesnes, vyresniems sunkesnes. Vaikai noriai klausė trenerio, gal ir dėl to, kad tai užsienio specialistas, susipažino su kitokia darbo specifika ir nuo mūsų atsipūtė. Per rytinę treniruotę išgirstas naujoves stovyklos dalyviai kas vakarą galėdavo išmėginti aikštėje. Šioje stovykloje ne tik vaikai gavo naudos. Visi treneriai taip pat papildė savo žinių bagažą. Galiu pasakyti tik tiek, kad gali nagus nusigraužti tie, kurie nevyko į stovyklą, kadangi tiek oro sąlygos, tiek visa bazė, o svarbiausia mokomoji dalis buvo labai profesionali,- teigė V.Kalinauskas.

Regbio stovykla 04 Regbio stovykla 06

Iš Tytuvėnų V.Kalinauskas su vaikais sugrįžo į Šiaulius, tačiau tik trumpam. Pasiėmę kelis sportininkus jie išvyko tiesiai į Latviją, Jūrmalą, kur vyko paplūdimio regbio turnyras. Sporto mokyklos „Klevas“ U-15 ir U-13 komandos Jūrmaloje pasipuošė aukso medaliais. U-11 rinktinė iškovojo trečią vietą.

11951588_884485184938401_2729318331251728614_o

Stovykloje Tytuvėnuose dalyvavusių vaikų amžiaus grupių Lietuvos pirmenybės startuoja jau rugsėjo pradžioje. Treneriai tikisi, kad stovykloje įgytas žinias jie tinkamai panaudos aikštėje ir padės savo komandoms siekti pergalių.

11855725_1632381573684702_9150193185089442730_n

Baigiantis treniruočių stovyklai jau buvo pradėta kalbėti apie ateinančius metus. Siekiant, kad ši tradicinė stovykla pritrauktų dar daugiau sportuojančių vaikų ketinama kviesti trenerių, teisėjų ir regbio specialistų iš užsienio šalių. Tikimasi, kad stovykla Tytuvėnuose taps naudinga ne tik vaikams, tačiau jos metu patirties įgis ir treneriai bei teisėjai.

Sportavo ir žolės riedulininkės

Drauge su jaunaisiais regbistais, stovykloje Tytuvėnuose treniravosi ir Genutės Juodienės vadovaujamos žolės riedulininkės, „Šiaulių sporto gimnazijos- SM Klevas“ ekipos, 15-17 metų merginos.

IMG_1077

„Šiuo metu kaip tik vyksta pasiruošimas sezonui. Galiu pasakyti, kad viskas vyksta pagal planą. Stovykla buvo labai naudinga. Per ją mes surengėme net 11 treniruočių, maudėmės, bėgiojome, žaidėme, sportavome. Tai visapusiškai padėjo merginoms sustiprėti ir patobulėti“,- pasakojo geros nuotaikos nestokojanti ir niekad nenuilstanti Genutė Juodienė.

Vieną dieną prie stovykloje sportuojančių merginų prisijungė jaunosios sporto mokyklos „Klevas“ žolės riedulininkės, kurioms vadovauja trenerė Jūratė Juodytė. Merginos kartu pasportavo, aplankė piliakalnį, maudėsi upėje ir pasisėmusios įspūdžių grįžo į Šiaulius.

unnamed unnameds

Viena treniruotė stovykloje sportuojančioms merginoms ypač įsiminė, kadangi ją vedė regbio treneris Biza.

„Vieną treniruotę mums pravedė Lietuvos vyrų regbio rinktinės treneris Biza – tai buvo bendro fizinio pasirengimo treniruotė. Merginos išmoko naujų žaidimų, darbo metodika pasikeitė. Man pačiai norėjosi pamatyti tą darbą. Stebėdavome ir regbio treniruotes, kaip jie dirba, ten visai kitokie elementai, tad buvo naudinga visapusiškai“,- teigė G.Juodienė.

IMG_1080

Po stovyklos dieną pailsėjusios merginos jau vėl pluša treniruotėse. Trenerė pasakoja, kad jei tik orai nesubjurs, su visa komanda išsiruoš į baidarių žygį Dubysos upe.

„Norim dar daugiau susivienyti kaip komanda. Dabar dažniausiai mus jungia vien juodas darbas treniruotėse, norim, kad ir laisvalaikis, emocijos būtų bendros,- teigė trenerė G.Juodienė.

Pirmieji du Lietuvos žolės riedulio čempionato etapai vyks rudenį. Rugsėjo 3 dieną vyks federacijos posėdis, kuriame ir bus sudėlioti visi taškai ant „i“. Sezonas turėtų startuoti rugsėjo pabaigoje. Trečias ratas ir pusfinalių-finalų serijos vyks pavasarį.

 

Leave a reply