Sunki čempionių generalinė repeticija prieš tarptautines varžybas

2017 metų Lietuvos moterų uždarųjų patalpų čempionate sužaisti paskutinieji I rato mačai. Kaip ir buvo galima prognozuoti, daugkartinė Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ iškovojo dar 2 pergales, tačiau viena jų šį kartą pelnyta gana sunkiai.

Šiaulietėms teko gerokai paprakaituoti per dvikovą su  Vilniaus „Žuvėdra–Tauru-Archyvų sistemomis“, nors rungtynių pradžia čempionėms jokių sunkumų nežadėjo – jau 6 min. jos pirmavo 3:0. 8 min. vilnietė Jovita Banevičiūtė rezultatą sušvelnino, bet 16 min. šiaulietė Jūratė Juodytė pelnė savo antrąjį įvartį ir atkūrė 3 įvarčių pranašumą.

Šaltu dušu čempionėms tapo pati pirmojo kėlinio pabaiga, kai J. Banevičiūtė pasižymėjo dar dukart ir sumažino skirtumą iki 3:4. Vis dėlto „Gintra-Strektė-Universitetas“ labai greitai atsitiesė ir po antrojo Inos Pocevičienės įvarčio išėjo ilsėtis pirmaudama 5:3.

Iš karto po pertraukos – 22 min. – J. Banevičiūtė sugebėjo nuginkluoti šiauliečių vartininkę ketvirtąjį kartą ir po to gana ilgai nei vienai komandai pasižymėti nepavyko. Lemtinga tapo 30 min., kai Dovilė Kuklienė pelnė šeštąjį čempionių įvartį ir įtvirtino komandos pergalę rezultatu 6:4.

Per kitas dienos rungtynes „Gintra-Strektė-Universitetas“ net 13:0 (10:0) sutriuškino Širvintų SM auklėtines.

Čempionėms šie mačai tapo generaline repeticija prieš Europos Čempionių taurės B diviziono čempionatą, kuris vasario 17–19 dienomis vyks Šiaulių arenoje. „Gintra-Strektė-Universitetas“ šiame turnyre varžysis su komandomis iš Ukrainos, Prancūzijos, Škotijos, Airijos, Anglijos ir Švedijos.

„Mums trūksta žaidybinės patirties, vien treniruočių metu neįmanoma atidirbti visų situacijų, ištaisyti klaidas, kaip tai galima atlikti žaidžiant rungtynes. Šiame ture mums negalėjo padėti pagrindinė komandos vartininkė Viktorija Vileikytė, dar kelios žaidėjos, todėl pergalė prieš vilnietes buvo pasiekta šiek tiek sunkiau nei įprastai. Svarbiausias momentas šiuo metu yra Europos čempionatas, kuriam ruošiamės, todėl tokie įtemptesni mačai mums į naudą. Lietuvos čempionatas dar tik įpusėjo, o kitose šalyse čempionatai jau baigėsi, kitos šalys turės pranašumą, bus labiau susižaidusios. Tačiau mes irgi dirbame, stengiamės, turime planus, tikslus, o kaip tai pavyks įgyvendinti, netrukus išvysime“,- teigė čempionių treneris Vaidotas Vaičeliūnas.   

Per kitas Lietuvos čempionato rungtynes antrąją vietą turnyre užimanti Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ 8:5 (5:2) pranoko Kelmės „Aušrą“.

Tuo metu pastaroji komanda leido save pasivyti Šiaulių „Klevui–Sporto gimnazijai“, kuri su kelmiškėmis sužaidė lygiosiomis 5:5 (1:2) ir nugalėjo Širvintų SM 5:3 (2:1).

„Mes džiaugiamės per savaitgalį uždirbtais 4 taškais, tačiau labai apmaudu, kad nepavyko į sąskaitą įsirašyti šešių taškų. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos dar pirmavome prieš kelmiškes 5:3, o tuomet kelios klaidos, ne tiek iš mano auklėtinių, kiek iš rungtynėms teisėjavusių arbitrų pusės, kurios nulėmė lygiąsias. Merginos stengėsi, mūsų žaidimas vis gerėja, tačiau tokie momentai šiek tiek numuša ūpą. Po šio savaitgalio pakilome į trečią turnyro lentelės vietą ir tai džiugina. Stengsimės kovoti ir toliau gerinti savo žaidimą“,- pasakojo šiauliečių trenerė Genutė Juodienė.

Turnyro lentelė

V. Komanda P. L. Pr. Įvar. Tšk.
1. Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 4 0 0 41:9 12
2. Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ 3 0 1 21:12 9
3. Šiaulių „Klevas–Sporto gimnazija“ 1 1 2 15:22 4
4. Kelmės „Aušra“ 1 1 2 16:26 4
5. Širvintų SM 0 0 4 4:27 0

Tvarkaraštis

2017 m. kovo 5 d. (šeštadienis)
Šiaulių KA „Saulė“ (Pramonės g. 13), Šiauliai
11.00 Širvintų SM – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-Archyvų sistemos“
11.50 Šiaulių „Klevas–Sporto gimnazija“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“
12.40 Kelmės „Aušra“ – Širvintų SM
13.30 Šiaulių „Klevas–Sporto gimnazija“ – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-Archyvų sistemos“
14.20 Kelmės „Aušra“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“

2017 m. kovo 11 d. (šeštadienis)
SM „Tauras“, Žygio g. 46, Vilnius
11.00 Širvintų SM – Šiaulių „Klevas–Sporto gimnazija“
11.50 Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-Archyvų sistemos“ – Kelmės „Aušra“
12.40 Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ – Širvintų SM
13.30 Kelmės „Aušra“ – Šiaulių „Klevas–Sporto gimnazija“
14.20 Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-Archyvų sistemos“

www.zoles-riedulys.lt ir Sporto mokyklos „Klevas“ informacija

A. Pliadžio nuotr.