Svečias iš Prancūzijos savo žinias perdavė Lietuvos regbio treneriams

Šiauliuose, sporto mokyklos “Klevas” bazėje vyko Level 1 trenerių kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuos vedė svečias iš Prancūzijos Malickas Tcha-Tchibara. Ne vienerius metus aukščiausiu lygiu regbį žaidęs, nuo 1998 metų trenerio karjerą pradėjęs vyras pastaruosius kelerius metus ėmėsi kiek kitokios veiklos. Jis pradėjo mokyti regbio trenerius.

1982025_4956459365151_9022679549677715479_n

Dvi dienas trukusių mokymų, kurie buvo surengti bendradarbiaujant ir vystant Olympic Solidarity programą metu, svečias dėstė ne tik teoriją, tačiau kad dalyviams viskas būtų dar aiškiau rodė vaizdinę medžiagą ir netgi įgytas žinias išbandė stadione.

„Lietuvos regbio federacija nuolat rengia mokymus, kad šalies regbio atstovai gautų vis naujų žinių ir galėtų tobulėti. Opiausia problema šiuo metu yra treneriai ir teisėjai, reikia kelti jų kvalifikaciją. Mes parengėme programą trenerių kvalifikacijai kelti ir konkurso būdu ji buvo atrinkta iš daugybės kitų. Šią programa buvo finansuojama iš Olympic Solidarity programos, tad tai parodo, kad Olimpinis komitetas teigiamai vertina mūsų darbą“,- pasakojo Lietuvos regbio federacijos generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis.

Tarptautinė regbio federacija World rugby paskyrė lektorių – Malicką Tcha-Tchibara iš Prancūzijos, kuris būtent specializuojasi regbio-7 srityje.

„Malickas į Lietuvą atvyko atsižvelgiant į jo patirtį ir Lietuvos trenerių lygį. Po kiekvienų kursų, lektoriai grįžę pateikia ataskaitą. Vėliau atsižvelgiant į ataskaitos rezultatus, kitiems mokymams yra atsiunčiami tam tikri specialistai. Šį kartą buvo surengti regbio-7 mokymai, kadangi šiuo metu siekiama išugdyti gerus regbio-7 specialistus. Daugelis Lietuvoje dirbančių trenerių yra puikūs regbio-15 specialistai, tačiau jiems trūksta žinių dirbant su regbio-7 komandomis. Į Olimpines žaidynes patenka tik regbis-7, todėl ir stengiamasi kuo labiau plėtoti šią sritį“,- pasakojo mokymų koordinatorius Simas Banys.

Mokymuose dalyvavę treneriai teigia, kad iš svečio sužinojo daug naujo.

„Pirmą dieną daugiau analizavome atakos subtilybes, o antrą dieną gynybą. Lektorius pasakojo kaip reikia organizuoti ataką, kaip dirbti gynyboje, kokius žaidėjus reikėtų pasirinkti tam tikrose situacijose. Po kiekvienos dalies mes žiūrėdavome video. Pirmą dieną į lauką ėjome vieną kartą, antrą dieną lauke jau dirbome du kartus. Malickas duodavo užduotis, kurių metu patys turėjome paruošti sistemą, kaip mūsų nuomone reikia suorganizuoti ataką. Dirbome grupelėse po du, tris. Po to jis išsakė ką darėme gerai ir ką blogai, taisė klaidas. Naudos davė daug. Naujovės, kitoks požiūris. Mes regbiui-7 mažiau dėmesio skiriame. Tai čia tikrai daug naujovių išgirdome. Vien požiūris į patį žaidimą, treniravimą kitoks. Pasakojo, kaip reikia kalbėti su žaidėjais, kaip organizuoti treniruočių procesą, kad viskas vyktų sklandžiai, kad žaidėjai būtų užimti. “,- pasakojo seminaro dalyvis, „Šiauliai-Baltrex“ treneris Rimantas Zeringis.

 

10387409_4956460445178_3201153933116241741_n

Dalyvavusiems mokymuose treneriams buvo įteikti pirmo lygio pažymėjimai, kurie yra pripažinti ir Europos lygiu. Tokio lygio mokymai Lietuvoje rengiami antrą kartą. „Prieš tai panašaus pobūdžio mokymai buvo surengti vasarą. Per šiuos metus turėjome dar porą užsiėmimų, kurie buvo skirti tobulinti žinias ir pasikeisti patirtimi. Bendradarbiavome su James Percival žaidėjas (R15) iš Jungtinės Karalystės ir Warren Abrahams buvęs regbio-7 žaidėjas, šiuo metu dirba su Harlequins komanda ir tuo pačiu padeda Lietuvos R7 rinktinei“,- pasakojo S.Banys.

Federacijos generalinis sekretorius I. Kukulskis tikisi, kad federacija ir ateityje turės galimybę tęsti Olympic Solidarity programą, o taip pat glaudžiai bendradarbiaus su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. „Norisi padėkoti LTOK, kurio požiūris paskutiniu metu pasikeitė. Džiugu, kad mums suteikiama daugiau galimybių ruošiantis 2015 metų gegužės-birželio mėnesiais Prancūzijoje, Rusijoje ir Anglijoje vyksiančioms Europos regbio-7 Gran prix diviziono varžyboms. Tikimės, kad ir ateityje tas bendradarbiavimas išliks toks glaudus ir bus abipusiai naudingas“,- teigė I.Kukulskis.

Regbis-7 yra Olimpinė sporto šaka, todėl į aukščiausią divizioną patekę Lietuviai turi galimybių patekti ir į 2016 metų Olimpines žaidynes. „Nesakome, kad nėra galimybių, jų visuomet yra, tačiau bus labai sunku. Kad patektume į Olimpinį atrankos turnyrą, mums reikia po trijų Gran prix diviziono etapų užimti bent penktą vietą. Kadangi dabar tik porą metų kryptingai dirbame, būtų šiek tiek per greitai žvelgti į 2016 metus. Manyčiau, kad realiau mums būtų planuoti apie patekimą į Olimpiadą 2020 arba 2024 metais. Jei ir toliau viskas taip klostysis, manau, kad tai yra realu“,- planais dalinosi I.Kukulskis.

 

Malickas Tcha-Tchibara būdamas paaugliu žaidė Prancūzijos jaunimo rinktinėse, vėliau atstovavo garsiems Prancūzijos regbio klubams. 20005, 2006 ir 2007 metais su Prancūzijos regbio-7 rinktine žaidė FIRA rengiamuose čempionatuose. Dalyvavo turnyruose Fidžyje ir Nairobyje. Dalyvavo regbio-7 ture Didžiojoje Britanijoje.

Įspūdinga karjera pasigirti galintis vyras nusprendė savo patirtį perduoti jaunajai kartai. Nuo 1998 metų jis pradėjo dirbti Lormonto regbio mokykloje. Po to regbio paslapčių mokė kelių universitetų žaidėjus. Nuo 2013 metų dirba su Lyono U14, U15, U16 ir U17 rinktinėmis. Taip pat Malickas nuo 2012 metų darbuojasi su Prancūzijos regbio 7 rinktine.

2012 metais jis ėmėsi naujos veiklos – pradėjo mokyti trenerius : kaip vesti treniruotes, kad žaidėjai patirtų mažiau traumų, kaip į treniruočių procesą įnešti naujovių. Malickas padėdavo jauniems treneriams žengti pirmuosius žingsnius jų pasirinktu keliu.

Taigi, įvairiapusiškas, didelį žinių bagažą turintis, žaidėjas, treneris, mokytojas savo patirtį perdavė ir Šiauliuose susirinkusiems Lietuvos treneriams.

Po seminaro lektorius teigiamai įvertino visus seminare dalyvavusius trenerius bei sporto bazės infrastruktūrą. Malickas aplankė stadionus, kuriuose lietuviai žaidžia pagrindines varžybas. Svečias pasakojo, kad lietuvių ir prancūzų lygis yra gana panašus, todėl neveltui Lietuvos rinktinių rezultatai 2014 metais yra tokie puikūs.

 

1517480_4956457685109_50319795171437494_n 988448_4956459165146_7864497760507296517_n

 

Leave a reply