Trenerių ir vartininkų seminare – nauja patirtis ir motyvacija dirbti dar daugiau

Tris dienas trukę intensyvūs žolės riedulio trenerių ir vartininkų mokymai Vilniuje – pavargę bet kupini naujų idėjų, papildę žinių bagažą, įgavę motyvacijos dirbti ir tobulėti. Tokie atsiliepimai po Lietuvos žolės riedulio federacijos inicijuoto seminaro, kurį vedė Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinės treneris iš Olandijos Casper Claassen ir fizinio pasirengimo treneris Andrius Norkus. Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademiją seminare  atstovavo net aštuoni dalyviai : keturi treneriai (Vaidotas Vaičeliūnas, Jūratė Barzinskienė, Donata Grigienė ir Genutė Juodienė) ir keturi vartininkai.

Luko Bartkaus nuotraukų galerija : ČIA

Pasibaigus lauko žolės riedulio sezonui ir siekiant naudingai išnaudoti laiką iki kol prasidės salės sezonas, Lietuvos žolės riedulio federacija nusprendė „užmotyvuoti“ vartininkus. Šešiolika žolės riedulio vartų sargų iš įvairių Lietuvos klubų susirinko pasisemti teorinių ir praktinių žinių, kurias jiems iš savo asmeninės patirties perteikė rinktinės treneris Casper Claassen.

„Pradedant kažką naujo, ypač, kai kalba eina apie vartininko poziciją ir trenerius,  visada yra rizika, ar tai sulauks pasisekimo ir ar tai turės ateitį. Daug žmonių dėjo pastangas, kad šis procesas prasidėtų ir tęstųsi, todėl dabar labai smagu matyti, kad tiek vartininkai, tiek treneriai patenkinti. Turiu pasakyti, kad dar reikia daug dirbti, tačiau geroji šio reikalo pusė, kad jau dabar turėsime nemažą grupę motyvuotų vartininkų. Tai buvo komandinis darbas tarp visų suinteresuotų grupių – federacijos ir klubų. Todėl jau dabar su nekantrumu laukiu kitų metų pavasario, kada pratęsime šį seminarų ciklą“,- pasakojo Casper Claassen.

Olandijoje gyvenantis ir dirbantis specialistas vis atvyksta į Lietuvą, kad padėtų kelti mūsų šalis riedulio lygį.  Subūrę komandą su patyrusia trenere, šiauliete, Donata Grigiene bei fizinio pasirengimo treneriu Andriumi Norkumi jie treniruoja vyrų ir jaunių riedulio rinktines.

Trenerių štabas atidirbo sistemą, kuria panoro pasidalinti su Lietuvos klubų, sporto centrų akademijų atstovais. Po šių trijų dienų seminaro laimingi visi – ir  organizatoriai, ir dalyviai. Vartininko pozicija riedulyje – labai svarbi, tačiau neretai nepelnytai nuvertinama. Tačiau šį savaitgalį seminare dalyvavę 16 vartininkų galėjo mėgautis ne tik ypatingu dėmesiu, bet ir naujų žinių bagažu.

„Visas tris dienas vartininkai tik ir girdėjo, kokie jie yra ypatingi ir kokia jų svarba komandoje. Buvo dėstome na tik teorija, tačiau ir praktiniai užsiėmimai stadione, kurių metu buvo mokoma kaip per labai trumpą laiką įvertinti situaciją ir priimti teisingą sprendimą, kaip suvaldyti situaciją. Apskritai, koks yra vartininko vaidmuo komandoje. Taip pat, kaip treneriai turėtų įtraukti vartininką į žaidimo planavimą. Emocijos pakilios, visi patenkinti, nors ir labai pavargę“,- pasakojo Donata Grigienė.

Didelę patirtį su įvairių sporto šakų komandomis turintis fizinio pasirengimo treneris Andrius Norkus seminaro dalyviams tai pat vedė ne tik teorinę paskaitą, tačiau viską pristatė ir praktinių užsiėmimų metu.

Luko Bartkaus, Donatos Grigienės ir LŽRF nuotraukos