Trenerių mintys prieš Žolės riedulio federacijos taurės turnyrą

Į Šiaulius sugrįžta žolės riedulio varžybos – šeštadienį vyks Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės turnyras. Dėl didžiosios taurės susikaus Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“, „Akademija-ŠSG“, Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“, Širvintų SC ir Kelmės „Aušros“ ekipos. Šiaulių sporto gimnazijos daugiafunkcinėje sporto salėje vyksiančio turnyro metu bus laikomasi itin griežtų saugos reikalavimų, varžybos vyks be žiūrovų. Kelios dienos prieš turnyrą pakalbinome abiejų Šiaulių miesto komandų trenerius Vaidotą Vaičeliūną ir Genutę Juodienę apie pasiruošimą sezonui ir treniruotes karantino sąlygomis.

Vaidotas Genutė

 Dėl didžiosios taurės bus žaidžiama vieno rato sistema. Penkios komandos sužais viena su kita po vieną kartą. Po dvi rungtynes komandos sužais gruodžio 5 dieną Šiauliuose, o po dvi likusias rungtynes ir apdovanojimų ceremoniją planuojama gruodžio 20 dieną surengti Vilniuje. Treneris Vaidotas Vaičeliūnas pasakoja, kad itin sudėtinga situacija šalyje ir visame pasaulyje nesutrukdė pasiruošimo sezonui.

„Treniruojamės, ruošiamės, viskas vyksta pagal planą, sportuojame pilnu pajėgumu, ką tik baigėme treniruotę“,- pavakarę atsiliepęs telefonų pasakojo treneris.  „Labai gaila, kad neįvyko tarptautinis „Žalgirio“ taurės turnyras, kuriame mūsų šalies komandos kaudavosi su itin pajėgiomis varžovėmis iš kitų šalių. Laimei, pasisekė,  kad vyksta Federacijos taurė, kurios metu galėsime pasižiūrėti savo pajėgumą, kokioje pasiruošimo čempionatui stadijoje dabar esame“,- pasakojo V.Vaičeliūnas.

Treneris džiaugiasi, kad prie komandos prisijungusios jaunosios žaidėjos tapo komandos varomąja jėga. Taip pat treneris apgailestavo, kad tiek turnyre, tiek ir čempionate teks verstis be komandos lyderės, kuri patyrė traumą.

„Itin gaila, kad iš rikiuotės iškrito viena iš pagrindinių mūsų gynybos ramsčių Ramunė Bartkuvienė. Ji patyrė traumą ir dabar neaišku kiek laiko prireiks, kol ji vėl galės sugrįžti į aikštę. Daugiau visos sveikos, laukiam su nekantrumu varžybų. Labai džiaugiamės prie mūsų komandos prisijungusiomis jaunosiomis riedulininkėmis Rugile Daukantaite ir Karolina Raulinaityte. Šios merginos pritapo prie mūsų komandos ir tapo traukiamąja jėga – labai tvirtos, pajėgios, tiek lauke, tik ir salėje. Kol kas neaišku, kaip viskas klostysis po naujų metų, bet čempionatas planuojamas, jam ruošiamės, formą palaikome. Mūsų komandoje susirgimų nebuvo, izoliuotis nereikėjo, tad galėjome įprastu ritmu sportuoti“,- teigė treneris V.Vaičeliūnas.

Tarptautinei riedulio federacijai paskelbus, kad atšaukiami visi čempionatai, atšauktas ir vasario mėnesį Šiauliuose turėjęs vykti Trophy diviziono čempionatas.

„Merginoms nuotaika labai krito, kad atšauktas čempionatas. Šiemet labai rimtai planavome ruoštis, planavome surinkti itin pajėgią komandą ir tikrai būtume kovoję dėl patekimo į aukščiausią divizioną, tarp aštuonių geriausių komandų. Deja, teko planus atidėti ateičiai“,- pasakojo V.Vaičeliūnas.

„Ginstrektė-ŠSG“ komanda Šiauliuose susikaus su kita miesto komanda – „Akademija-ŠSG“. Rungtynių pradžia – 10.00 val. Kiek vėliau „Ginstrektė-ŠSG“ komanda kovos su Kelmės komanda, o „Akademijos-ŠSG“ komandos merginos išmėgins jėgas su Vilniaus „Žuvėdros-Tauro“ komanda. „Akademijos-ŠSG“ komandos trenerė Genutė Juodienė pasakoja, kad jos vadovaujamai komandai pasiruošimas buvo gerokai apsunkintas, kadangi ilgą laiką treniruotės vyko nuotoliniu būdu.

„Mes dar tik dvi savaites salėje sportuojame, dar nelabai suspėjome labai daug nuveikti. Tai pirmos sezono salės varžybos. Tradiciškai prasidėjus salės sezonui, iki čempionato būdavo du turnyrai, šiemet vienas jau neįvyko, laimei, federacijos taurės turnyras vyksta“,- pasakojo G.Juodienė.

Trenerė pasakoja, kad merginos labai pasiilgusios žaidimo, viena kitos, tačiau dar reikia labai daug dirbti, kad pasiektų norimą formą.  

„Turnyro tikslas mums – kuo daugiau išbandyti greituminių situacijų,  gauti kuo daugiau patirties, susižaisti. Žaidimas salėje visiškai kitokio stiliaus nei lauke, todėl turime persiorientuoti, o laiko visiškai nebėra. Visos labai pasiilgusios treniruočių, žaidimo. Kas jau gali, kas turi galimybes, jungiasi į darbą. Vyresnės merginos rudens sezonu žada nerungtyniauti, o jaunimą visą išlaikėme. Jūratė Juodytė šį savaitgalį dar prisijungs prie mūsų, o gruodžio pabaigoje jau versimės tik su jaunomis žaidėjomis. Antra taurės turnyro dalis gruodžio pabaigoje vyks Vilniuje, tikimės, kad neįvyks nieko neplanuoto ir varžybos tikrai įvyks“,- vylėsi G.Juodienė.  

Varžybos Šiaulių sporto gimnazijos salėje vyks laikantis visų saugos reikalavimų, žiūrovai nebus įleidžiami. Komandos po rungtynių turės nedelsiant palikti salę ir atvyks kitos dvi rungtyniaujančios komandos. Kitos komandos negalės stebėti varžovių rungtynių. Abi Šiaulių komandos penktadienio pavakarę surengė bendrą treniruotę ir pakilia nuotaika laukia turnyro starto.