Trys sporto mokyklos komandos kovos regbio turnyre Kaliningrade

Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ regbio komandos vyksta į Kaliningrado sritį, kur rugpjūčio 24-26 dienomis, Zelenogradsko kurorte vyks septintasis tarptautinis vaikų ir jaunimo regbio turnyras. Turnyre dalyvaus 30 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Kazakstano ir Lenkijos. Vyks regbio 8, regbio 7 ir regbio 15 varžybos. Vaikai, jaunuoliai ir merginos kovos naujai rekonstruotame kurorto stadione. Į Kaliningrade vyksiantį turnyrą Šiaulių sporto mokykla „Klevas“ deleguoja tris komandas, kurioms vadovauja treneriai Vytautas Kalinauskas, Saulius Vertelis ir Vytaras Bloškys.

Treneris Saulius Vertelis vyksta su 2003-2004 metais gimusių vaikinų komanda. Šią komandą galime vadinti sporto mokyklos „Klevas“ šios amžiaus grupės rinktine, kadangi ji suburta iš kelių komandų atstovų. Vaikinams teks kovoti U-15 amžiaus grupėje su penkiomis komandomis : 2 iš Latvijos, 2 iš Kaliningrado ir viena iš Maskvos.

„Tikėsimės, kad su šia sudėtimi turnyre galėsime kovoti dėl apdovanojimų. Dabar po vasaros dar sunku prognozuoti, kokia bus visų komandų forma. Itin pajėgios būna Rusijos komandos, taip pat ir latviai surenka pajėgias sudėtis. Labai tikimės, kad pavyks būti tarp prizininkų. Tai bus itin geras pasirengimo Lietuvos čempionatui etapas. Lietuvos čempionatas startuoja jau rugsėjo antrą dieną, tad aukšto lygio turnyras Kaliningrade bus labai naudingas“,- pasakojo S.Vertelis.  

Treneris Vytautas Kalinauskas vadovaus 2006-2007 metais gimusių berniukų komandai. Varžybos vyks sumažintose aikštėse, po septynis žaidėjus.

„Jau ne pirmus metus važiuojame, tai labai pajėgus turnyras, todėl mūsų vaikams kautis dėl pergalių bus sudėtinga. Komandoje tik vienas vaikas gimęs 2006 metais, visi kiti metais jaunesni. Šioje amžiaus grupėje vieneri metai vaikų pajėgumui labai daug reiškia, todėl bus sunku, tačiau kovosime, stengsimės, įgysime patirties“,- pasakojo V.Kalinauskas.

2005 m. amžiaus grupėje kovos Vytaro Bloškio vadovaujama komanda „Klevas-Gilvyčiai“. Treneris pasakoja, kad vaikinai prieš kelias dienas grįžo iš treniruočių stovyklos, vasarą irgi sportavo, tad užimta prizinė vieta turnyre taptų puikiu vasaros pabaigos akcentu.

„Ši berniukų komanda nesenai grįžo iš sporto stovyklos, kurioje ruošėmės artėjančiam Lietuvos čempionatui. Labai smagu, kad sporto mokykla suteikė galimybę išmėginti jėgas ir tarptautiniame turnyre. Vasarą dalyvavome Lietuvos ir Latvijos paplūdimio regbio čempionatuose, abiejuose tapome čempionais. Per vasarą vaikinai neprarado formos, o dar ją pagerino, todėl bus įdomu pasižiūrėti kokiame lygyje šiuo metu esame. Prizinė vieta džiugintų, tačiau tai nėra pagrindinis mūsų tikslas. Šis turnyras populiarėja, susirenka vis daugiau pajėgių komandų, todėl rungtyniaujant su jomis įgysime dar daugiau patirties, kuri praves kaunantis vietiniuose čempionatuose“,- pasakojo V.Bloškys.