Turnyre Lenkijoje iškovoti sidabro medaliai

Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ jaunieji regbininkai dalyvavo Lenkijoje vykusiame tarptautiniame regbio turnyre „RUGBY AMBER CUP 2018“. Šiauliečiai dalyvavo dviejų amžiaus grupių varžybose. Puikiai pasirodžiusi U-16 komanda turnyre iškovojo antrą vietą ir pasipuošė sidabro medaliais. U-14 ekipos regbininkai pagirtinai kovojo su galingais varžovais, tačiau lemiamose varžybose pritrūkus šiek tiek sėkmės – užimta septinta vieta.

U-14 grupėje kovojo komandos iš Lenkijos, Švedijos, Airijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Grupių etape jaunieji sporto mokyklos „Klevas“ regbininkai sužaidė tris varžybas. Pirmose šiauliečiai turėjo pripažinti fiziškai stipresnių Lenkijos „Lechia“ komandos žaidėjų pranašumą. Antrose rungtynėse šiauliečiai 17:0 nugalėjo Lenkijos „Czami Pruszcz“. Lemiamose rungtynėse, kuriose sprendėsi ar Šiaulių regbininkai pateks į finalo ketverto etapą, lietuviai neatsilaikė prieš Prancūzijos bendraamžius ir pralaimėjo 0 : 14.

Kaunantis dėl 5-8 vietų šiauliečiai bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą.

„Mūsų jaunimas pirmą kartą žaidė regbį 15, nes Lietuvos čempionate žaidžiama 10 prieš 10. Todėl mūsų žaidėjams tai buvo itin didele patirtis. Kai kurie vaikinai buvo net dviem metais jaunesni nei priešininkai. Komandos pasirodymu esu labai patenkintas, kadangi vaikinai įrodė, kad gali kaip lygūs žaisti su vyresniais varžovais. Labai didžiuojuosi visais komandos žaidėjais. Tai buvo puikus turnyras, itin gera organizacija, tikimės, kad ir kitais metais pavyks sudalyvauti šiame turnyre“,- pasakojo treneris Saulius Vertelis.

Puikiai sekėsi U-16 amžiaus grupėje rungtyniavusiai sporto mokyklos „Klevas“ vaikinų komandai. Grupėje visos trys mačai buvo itin atkaklūs. Šiauliečiai 7:5 Įveikė Gdynes „ARKA“ komandą, po puikios kovos 7:0 laimėjo prieš Airijos „Westport 16“ regbininkus ir  7:5 nugalėjo „Juevenia“ komandą Krokuvos.

Užėmę pirmą vietą grupėje šiauliečiai pateko į stipriausiųjų ketvertuką ir tęsė kovą dėl medalių. Pusfinalyje sporto mokyklos „Klevas“ auklėtinių varžovais tapo turnyro šeimininkė Lenkijos „Lechia“ komanda. Itin atkakliose rungtynėse pergalei pakako vienos tikslios atakos. Šiauliečiai kartą prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o patiem pavyko apsiginti nuo varžovų atakų. Tad laimėję rungtynes 5:0 lietuvaičiai pateko į finalą.

Prieš finalinę kovą Šiaulių regbininkai buvo laikomi favoritais, kadangi varžovus iš Airijos, grupės rungtynėse jau buvo įveikę. Tačiau išvargę po įtempto pusfinalio mačo bei nespėję apsigydyti patirtų traumų šiauliečiai nesugebėjo parodyti viso savo pajėgumo. Varžovams nusileista 0:8 ir užimta antroji vieta.

Komandos treneris gyrė vaikinus, kurie viso turnyro metu demonstravo itin aukšto lygio žaidimą ir tik finalinėje kovoje pritrūko sėkmės ir šaltesnio proto lemiamose akimirkose.

„Bandėme atakuoti, laužti, mėginome susigrąžinti iniciatyvą, tačiau vis nesisekdavo lemiamu metu priimti tinkamo sprendimo. Iki finalo mes visose rungtynėse pirmaudavome ir mums reikėdavo išlaikyti persvarą, o finale atvirkščiai, atsilikome ir teko vytis varžovus, reikėjo remtis daugiau komandiniais, o ne individualiais veiksmais, tačiau užimta antroji vieta yra labai geras pasiekimas“,- apie finalinį mačą pasakojo komandos treneris.