Turnyre Lenkijoje – ketvirtos vietos

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos auklėtiniai dalyvavo Lenkijoje vykusiame regbio turnyre „Bufab Rugby Amber cup 2019“. U-14 ir U-16 amžiaus grupių Akademijos rinktinėms sėkmingai susiklostė pirmoji turnyro diena, po kurios abu rinktinės iškovojo kelialapius į pusfinalius. Antrą turnyro dieną virė itin atkaklios kovos, tačiau sėkmė lydėjo varžovus, o abi akademijos rinktinės Lenkijoje užėmė ketvirtąsias vietas.

 

Lenkijoje šiauliečiams teko kautis su pajėgiomis Lenkijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Latvijos ir Airijos komandomis.

Pirmą dieną abi Šiaulių regbio akademijos komandos sužaidė po tris mačus. Po pirmos dienos šiauliečių kraityje buvo po dvi pergales ir vieną nesėkmę. Šie rezultatai lėmė, kad tiek U-14, tiek ir U-16 rinktinės pateko į pusfinalius ir antrą dieną kausis dėl medalių.

„Pirmas rungtynes grupėje laimėjome, antrose patyrėme nesėkmę. Lemiamas mačas buvo prieš praėjusių metų čempionus iš Airijos. Vaikinai pademonstravo puikią gynybą, kurios dėka išsaugojome minimalią persvarą 5:0 ir patekome į pusfinalį“,- pasakojo U-16 rinktinės treneris Saulius vertelis.

U-14 rinktinė, vadovauja Justino Vasiliausko, jau pirmose rungtynėse patyrė nesėkmę prieš pajėgią Airijos ekipą 17:5. Po nesėkmės susikaupę šiauliečiai sugebėjo laimėti abi likusias pirmos dienos rungtynes. Pergalės pasiektos prieš šeimininkus Sopoto „Ogniwa“ regbininkus ir Švedijos Malmo ekipą.

„Pirmose rungtynėse prieš airius, komanda darėme nemažai klaidų, be to traumą patyrė vienas iš mūsų komandos lyderių Edvinas Petrauskas. Teko pripažinti varžovų pranašumą. Likusio turnyro metu Edvinas jau nebegalėjo rungtyniauti, todėl teko komandai teko persigrupuoti ir kovą tęsti be jo. Laimėjome likusius du pirmos dienos mačus prieš švedus ir lenkus. Tai lėmė, kad patekome į pusfinalį“,- pasakojo U-14 rinktinės treneris Justinas Vasiliauskas.

Antrą dieną, pusfinalyje, U-16 rinktinė kovojo dėl patekimo į finalą ir susitiko su turnyro šeimininkų komanda „Lechia“. Mačas buvo labai atkaklus ir įtemptas. Pagrindinis laikas baigėsi nei vienai komandai nepelnius taškų. Buvo nuspręsta mačo baigtį išsiaiškinti spiriant kamuolį per vartus. Pirmieji smūgiavo šiauliečiai ir kamuolys nuskriejęs vartų link atsimušė į virpstą. Lenkijos komandos žaidėjas buvo tikslus. Antras ir trečias mėginimai tiksliai perspirti kamuolį per vartus šiauliečiams buvo nesėkmingi, tad lenkai iškovojo pergalę ir pateko į finalą.

„Tai buvo labai sunkus ir atkaklus mačas, nemažai klaidų darė ir vaikinai ir mačo teisėjas. Klampios rungtynės baigėsi 0:0, todėl buvo spiriami „drop golai“. Šioje loterijoje tikslesni buvo šeimininkai, tad jie ir šventė pergalę“,- pasakojo S.Vertelis.

Dėl trečios vietos U-16 regbininkai susitiko su Airijos klubu, kurį grupėje jau buvo nugalėję. Šį kartą airiai sugebėjo pasiekti revanšą, paskutinėmis minutėmis sėkmingai užbaigė ataką ir šventė pergalę.

„Noriu pagirti ir pasidžiaugti jaunimo kovingumu kurį jie pademonstravo aikštėje. Kiekvienose rungtynėse, kiekviename aikštės centimetre jie atidavė visas jėgas. Auga puiki pamaina“,- auklėtinius gyrė S.Vertelis.

U-14 akademijos rinktinė pusfinalyje susitiko su Gdynės „Arka“ komanda. Lenkijos komanda laimėjo šį mačą 17:0. Mažajame finale šiauliečiai susigrūmė su kaimynais iš Latvijos, „Mitavos“ regbininkais. Atkaklus mačas baigėsi latvių pergale 5:0. Tai lėmė, kad U-14 rinktinė turnyre Lenkijoje užėmė ketvirtą vietą.

„Visų pirma mūsų komandos žaidėjai kitų ekipų atstovams nusileido dydžiu. Buvome beveik smulkiausi turnyre. Stengėmės tai kompensuoti greičiu. Daugeliui žaidėjų tai buvo pirmas kartas, kai jie žaidė regbį-15 didelėje aikštėje. Mače dėl trečios vietos vyko atkakli kova, tačiau per 17 minučių mūsų komandai buvo skirtos net 15 baudų, mano nuomone ne visos jos buvo užfiksuotos teisingai, todėl tai išmušė vaikinus iš žaidimo ritmo. Vieni žaidėjai šiame turnyre nustebino, kiti šiek tiek nuvylė, vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau. Pamatėme kitų komandų pajėgumą, žaidimo stilių ir svarbiausia visi įgijome patirties“,- pasakojo J.Vasiliauskas.