Ž. Radžius tobulėja Velse

Lietuvos regbio rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius įsitvirtino Velse ir su savo komanda siekia svarbiausios tikslo – iškovoti kelialapį į aukščiausią „Premier“ lygą.

foto

 

Lietuvio atstovaujama „RGC 1404“ komanda šiuo metu antroje pagal pajėgumą lygoje su 59 taškais užtikrintai užima ketvirtąją vietą. Būtent keturios komandos pateks į „Premier“ lygą. Praėjusių metų pabaigoje į Velsą išvykęs 25-erių metų lietuvis greitai įgijo trenerio pasitikėjimą ir tapo vienu ekipos lyderių.

„Tik atvykęs į Velsą susilaukiau daug dėmesio iš trenerių ir žaidėjų. Iš manęs buvo daug tikimasi nuo pat pradžių. Komandoje įsitvirtinau per porą savaičių. Teko perprasti žaidimo sistemą, o praėjus mėnesiui jau galėjau aikštėje jaustis laisvai“, – pasakojo regbininkas.

„RGC 1404“ treneriu dirba Philas Daviesas, kuris praėjusiais metais su Namibijos rinktine dalyvavo pasaulio regbio čempionate Anglijoje.

„Mums reikėjo patyrusio žaidėjo, kuris padėtų būriui talentingų vaikinų, kuriuos mes turime. Esu sužavėtas Žygimanto požiūriu ir sugebėjimais treniruotėse. Jis tikrai puikiai įsiliejo į kolektyvą. Labai norime pakilti į elitinę lygą, todėl toks žaidėjas kaip Ž. Radžius mums padės pasiekti šį tikslą“, – sakė P. Daviesas

Ž. Radžius pripažino, kad Velse konkurencija yra didžiulė, todėl atsipalaiduoti negalima nei akimirkai. Vis dėlto, komandos draugai jį priėmė labai šiltai.

„Komandą sudaro daugiau nei 50 žmonių. Varžyboms būna atrenkama tik 20 žaidėjų, kurie įtraukiami į ekipos sudėtį. Komanda mane priėmė labai draugiškai. Gyvenu kartu su dar keletu komandos draugų, tai jaučiuosi kaip atvažiavęs pas senus draugus. Visi padeda, jei iškyla kokių klausimų. Žmonės labai draugiški, nors varžomės vieni su kitais dėl didesnio žaidimo laiko“, – kalbėjo Ž. Radžius.

Velse sąlygos sportuoti regbį yra nepalyginamos su Lietuva. Vis dėlto vienas dalykas Velse nepalengvina gyvenimo – čia nuolat pliaupia lietus.

„Velse patinka viskas. Labai geros sąlygos sportuoti – turime uždarą aikštę, gerą stadioną, kuriame vyks Šešių Nacijų jaunimo (iki 20 metų) varžybos. Turime gerą treniruoklių salę ir profesionalų trenerių štabą. Nepatiko tik vienas dalykas – čia gauname labai labai daug lietaus. Tokiomis oro sąlygomis nesu niekada žaidęs, bet nieko nepadarysi. Tenka grūdintis ir žaisti, nes visiems sąlygos yra vienodos“, – šypsojosi Ž. Radžius.

Su „Baltrex-Šiaulių“ komanda dvejus metus iš eilės Lietuvos čempionu tapęs žaidėjas džiaugiasi, kad Velse reikia būti susikaupusiam kiekvienose rungtynėse. Tai leidžia greičiau tobulėti.

„Čia mane nustebino treniruočių intensyvumas. Keletą pirmų savaičių man reikėjo perlipti per save, nes treniruotės buvo sunkios. Dabar forma gėrėja kiekvieną dieną. Žaidimo lygis yra labai aukštas. Lygoje žaidžia 15 komandų, iš kurių 10 ekipų lygis labai panašus. Visos rungtynės būna įtemptos“, – pasakojo Lietuvos rinktinės kapitonas.

Nors Ž. Radžiui dar tik 25-eri, jis „RGC 1404“ ekipoje yra vienas vyriausių žaidėjų.

„Kadangi komanda yra labai jauna, tai treneriai iš manęs rungtynėse tikisi pastovumo, kad jaunimas galėtų iš manęs kažko pasimokinti. Bet kol kas aš turbūt daugiau mokausi, nei jie iš manęs, – teigė Ž. Radžius. – Po rungtynių susilaukiu pagyrų už gerą žaidimą. Iš manęs reikalaujama kuo daugiau prasiveržimų su kamuoliu ir stiprios gynybos. Treneris mums liepia įsivaizduoti, kad kiekvienos rungtynės yra tarsi finalas, todėl reikia atiduoti visas jėgas“.

Ž. Radžius neslėpė, kad Velse jis tikisi įgauti neįkainojamos patirties, kurią jis galės ateityje panaudoti tiek žaisdamas Lietuvoje rinktinėje, tiek „Baltrex-Šiaulių“ ekipoje, tiek dirbant su jaunaisiais Lietuvos regbininkais.

„Šiemet su „RGC 1404“ ekipa tikimės patekti į „Premier“ lygą. Manau, kad šį planą įgyvendinsime. Tikiuosi kuo daugiau patobulėti kaip žaidėjas, pasisemti patirties iš profesionalių trenerių ir grįžti padėti Lietuvos rinktinėms bei „Baltrex-Šiaulių“ klubui“, – pridūrė žaidėjas.

Foto: Skeatesimages photography

www.regbis.lt informacija

Leave a reply