Baltijos regbio čempionate – įspūdinga „Šiaulių“ pergalė

Sporto mokyklos „Klevas“ regbio komanda „Šiauliai“ paskutinėse Baltijos čempionato II diviziono grupės rungtynėse po įtemptos kovos 31:5 įveikė Latvijos „Livonia“ ekipą ir  užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Dabar beliko sulaukti kuomet baigsis kovos kitoje grupėje ir paaiškės „Šiaulių“ ekipos varžovai kovoje dėl patekimo į Baltijos regbio čempionato I divizioną.


„Susitikti su Latvijos čempionais kiekvienam mūsų komandos žaidėjui – buvo didelis iššūkis. Rungtynėms pavyko surinkti pajėgią sudėtį. Džiugu, kad prie komandos prisijungė U18 rinktinės žaidėjai, taip pat sutiko komandai padėti buvęs komandos žaidėjas Tomas Zibolis. Rungtynės vyko prastomis oro sąlygomis – lijo praktiškai visų rungtynių metu – tačiau mes greičiau adaptavomės ir turėjome nežymią persvarą pirmame kėlinyje. Žinoma žaidimas vyko daugiau grumtynių pozicijose, kas mums nelabai paranku, nes esame jauna, greita komanda. Pagyrimo verti grumtynių žaidėjai, kurie pasiaukojančiai gynėsi nuo sunkių priešininkų komandos žaidėjų. Antrame kėlinyje puikiai sužaidė komandos gynėjai. Nepriekaištinga buvo kamuolio kontrolė užbaigiant atakas. Manau padėjome nemažą žingsnį į priekį nuo praeitų varžybų, bet tai tik žingsnelis iki mūsų tikslo“,- pasakojo „Šiauliai“ ekipos treneris Rimantas Zeringis.

Žaidėjus, už pasiaukojančią gynybą, gyrė ir kitas „Šiaulių“ treneris Ntando Majokweni Manyosha.

„Pergalės pagrindas – nepriekaištinga gynyba. Nustebino „mažų“ žaidėjų gynyba prieš fiziškai stipresnius varžovus. Nors pirmoje rungtynių pusėje nepavyko sėkmingai smūgiuoti kamuolio iš savo aikštės pusės, tačiau antrame kėlinyje šią spragą pavyko ištaisyti. Gerėja komunikacija tarp žaidėjų tiek ginantis, tiek atakuojant. Užribyje pavyko laimėti visus savo metimus ir laimėti kelis priešininko. Nors grumtynių žaidėjai gynyboje dirbo be priekaištų, tačiau rezervo dar yra ir jį reikia išnaudoti, ypač Nr. 6, 7, 8. Reikia nemažai padirbėti keliant komandos fizinį lygį, nes antrame kėlinyje jautėsi žaidėjų nuovargis, krito žaidimo kokybė ginantis, padaugėjo baudų. Nors pasiektas puikus rezultatas, tačiau rezervo turime dar daug“,-Teigė komandos treneris Ntando Majokweni Manyosha.

Na, o kol „Šiaulių“ regbininkai laukia varžovų Baltijos lygoje, jų dar laukia ne mažiau svarbios kovos Lietuvos atvirajame regbio čempionate. Rugsėjo 30 dieną Šiauliuose, Zoknių stadione „Šiaulių“ regbininkai susikaus su „Vairas-Citma-Skorpionas-Brum Brum“ komanda. Abi šios komandos prieš tai žaidė su Vilniaus regbio akademijos auklėtiniais, „Šiauliai“ sužaidė lygiosiomis, o „Vairas-Citma-Skorpionas-Brum Brum“ įveikė vilniečius. Tad šių ekipų tarpusavio mačas turėtų būti itin atkaklus.

„Artėjančios rungtynės mums turi ypatingą reikšmę, kadangi pergalės atveju būtų žengtas didelis žingsnis link pirmos vietos Lietuvos atvirajame regbio čempionate. Po rungtynių su vilniečiais mes sustiprinome sudėtį, o ir priešininkai tuomet buvo sulaukę pastiprinimo. Tad rugsėjo 30 dieną kviečiu visus Zoknių stadione stebėti ne tik „BaltRex-Šiauliai“ ir „Vairas-Kalvis“ ekipų dvikovą, tačiau ir po jų vyksiantį, ne ką mažiau intriguojantį „Šiaulių“ ir „Vairas-Citma-Skorpionas-Brum Brum“ ekipų mačą“,- pasakojo R.Zeringis.

Straipsnis parengtas remiantis informacija iš regbio komandos „Šiauliai“ Facebook paskyros : https://www.facebook.com/SIAULIAIRUGBYTEAM/