Didžiąją žolės riedulio federacijos taurę iškovojo Šiaulių komanda

Vilniuje vykusiame baigiamajame Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės turnyre, didžiąją taurę iškovojo Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“ komanda. Šiaulietės pusfinalyje po atkaklios kovos įveikė Kelmės komandą, o finale nesunkiai laimėjo prieš vilnietes. Trečią vietą turnyre užėmė Šiaulių „Akademijos-ŠSG“ ekipos merginos, kurios mažajame finale po baudinių serijos nugalėjo kelmiškes.

Gintr Akad

A.Pliadžio foto

Pirmajame federacijos taurės turnyro etape Šiauliuose dalyvavo penkios komandos. Į lemiamą etapą Vilniuje neatvykus Širvintų sportininkėms teko pakeisti nuostatus ir keturioms komandoms iš karto žaisti nuo pusfinalio etapo. Pirmajame pusfinalyje susikovė Šiaulių „Ginstrektės-ŠSG“ ekipa ir Kelmės „Aušros“ riedulininkės. Mačą 3:1 laimėjo šiaulietės.

„Labai pasimatė, kad mums trūksta žaidybinės patirties. Mėnesį laiko neturėjome jokių rungtynių. Su Kelmės komanda sužaidėme šiek tiek silpniau nei galėtume. Pirmiausia trūko susižaidimo, nelabai sekėsi standartinės padėtys. Atrodo per treniruotes metam tiksliai, o varžybos lieka varžybomis, gal jaudulys pasireiškia, kad viską atliekam ne taip tiksliai“, – apie pusfinalio mačą pasakojo treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Antrame pusfinalyje susitiko Šiaulių „Akademija-ŠSG“ ir Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ komandos. Rungtynes 4:1 laimėjo vilnietės.   

„Po nuotolinių treniruočių ir visų tų ypatingų karantino sąlygų, esu patenkinta savo komandos žaidimu ir nusiteikimu.  Prieš šias varžybas turėjome vos dvi treniruotes kartu. Neįmanoma visko sustyguoti per tokį trumpą laiką. Esu patenkinta, kad komanda buvo motyvuota ir labai sunkiai dirbo, na, o kelios klaidelės nulėmė varžovių pergalę“, – pasakojo Šiaulių „Akademija-ŠSG“ trenerė Genutė Juodienė.

Finale susitiko daugkartinės Lietuvos čempionės „Ginstrektės-ŠSG“ ir Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ komandos. Be didesnės intrigos vykusiame mače šiaulietės šventė pergalę 7:0.

„Finalą pradėjome taip pat šiek tiek susikaustę, tačiau išryškėjo mūsų merginų meistriškumas ir perlaužėme rungtynių eigą. Džiugu, kad mūsų jaunimas vis geriau žaidžia. Žinoma, patyrusios žaidėjos kaip ir visuomet rungtyniauja puikiai ir patikimai, tačiau labai džiugu, kad pernai prie komandos prisijungusios Rugilė Daukantaitė ir Karolina Raulinaitytė taip pat tapo labai didele paspirtimi. Beje, Karolina šiame turnyre pripažinta geriausia komandos žaidėja“,- vis gerėjančiu komandos žaidimu džiaugėsi treneris V. Vaičeliūnas.

Mažasis finalas buvo kur kas atkaklesnis nei didysis finalas. Dėl trečios vietos kovojo Šiaulių „Akademija-ŠSG“ ekipa prieš Kelmės „Aušros“ komandą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje geriau sekėsi šiaulietėms, kurios šventė pergalę bendru rezultatu 3:1.

„Kelmės komanda šiemet yra gerokai sustiprėjusi, jai atstovauja kelios buvusios Lietuvos nacionalinės rinktinės narės, labai patyrusios žaidėjos. Beveik visų rungtynių metu pirmavome 1:0, o varžovės labai sudėtingu smūgiu paskutinę rungtynių minutę sugebėjo išlyginti rezultatą. Teko mušti baudinius. Laimėjome baudinių seriją 2:0 iš šventėme pergalę“, – pasakojo G.Juodienė.

Planuojama, kad sausio 23 dieną Šiauliuose startuos Lietuvos uždarų patalpų riedulio čempionatas.

Alfredo Pliadžio nuotraukos