Įspūdžiai pasibaigus mėnesį trukusioms regbio treniruotėms

Prabėgo visą liepos mėnesį trukusios nemokamos regbio treniruotės Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijoje. Keturi treneriai : Žygimantas Radžius, Vytaras Bloškys, Armandas Kalinauskas ir Vytautas Kalinauskas visą mėnesį dalinosi su vaikais patirtimi. Drauge su vaikais ir jaunuoliais jie sportavo, rungtyniavo, žaidė, juokavo, tobulino techniką ar tiesiog aptarinėjo vaikams rūpimus klausimus sporto temomis. Apsilankėme paskutinėje regbio treniruotėje Šiaulių regbio stadione, kuriame tuo metu sportavo apie dvi dešimtis vaikų ir treneriai Armandas Kalinauskas ir Vytautas Kalinauskas.  

Stovykla

Nuotraukų galerija : ČIA

Treneriai pasakoja, kad vaikai itin noriai lankė šias treniruotes, o jauniesiems spotininkams ypač patikdavo, kad kiekvienos treniruotės metu jie galėdavo padirbėti su skirtingais treneriais.  

”Iš tikrųjų labai nustebino toks vaikų aktyvumas. Toks vaizdas, kad po karantino jie visi vis dar išsiilgę regbio, draugų. Anksčiau vasaros metu neįmanoma būdavo jų sugaudyti, o dabar patys savo noru atvažiuodavo ir sportuodavo”,- pasakojo treneris Armandas.

Kadangi į treniruotes susirinkdavo įvairaus amžiaus vaikų, jie būdavo paskirstomi pagal amžių ir pajėgumą, tačiau būdavo ir bendrų užduočių, kad jaunieji sportininkai galėtų pasimokyti iš vyresniųjų.

„Šiose treniruotėse labiausiai akcentuodavome ne komandinį žaidimą, o asmeninių savybių tobulinimą: bėgimo techniką, perdavimo ypatybes. Rengdavome estafetes, skirdavome užduotis įtraukiant visus dalyvius. Kadangi treniruotės vyko ir su mažesniais, ir su vyresniais, jaunesni pamatę, kaip tam tikrus pratimus atlieka vyresnieji, juos mėgindavo pakartoti. Vieniems sekėsi geriau, kitiems sunkiau, tačiau visi labai stengėsi ir galiausiai pavykdavo“,- pasakojo A.Kalinauskas.  

Buvo vaikų, kurie nepraleido nė vienos treniruotės, buvo ir tokių, kurie nebuvo anksčiau sportavę regbio. Labiausiai vaikams įspūdį paliko tai, kad galėdavo treniruočių metu padirbėti su įvairiais treneriais.

„Šios treniruotės labai naudingos, juk geriau kai vaikai naudingai praleidžia laiką sportuodami, nei lakstys po kiemus. Turėjome tokių vaikų, kurie nepraleido nė vienos treniruotės. Vaikai sakydavo, kad labiausiai šios treniruotės jiems patinka, kadangi galima padirbėti su skirtingais treneriais, nes visi mes taikydavome vis kitokią metodiką. Tie vaikai, kurie šią vasarą laiką leido aktyviai sportuodami neabejotinai taps komandų lyderiais, kai pasidės sezonas, o visiems kitiems teks gerokai padirbėti, kol pasivys jų lygį“,- pasakojo Vytautas Kalinauskas.