Istorinis įvykis žolės riedulininkams – išvyksta į Europos čempionatą

Vasario 16-18 dienomis Šiaulių vyrų riedulio komanda“Klevas-Šiauliai“ kovos Europos uždarų patalpų riedulio čempionato Challenger 2 divizione. Tai istorinis įvykis Šiaulių vyrų riedulio komandai, kuri teisę atstovauti šalį įgijo pernai iškovoję pirmą vietą Lietuvos uždarų patalpų čempionate. Apie komandai keliamus tikslus ir pasiruošimo etapą, prieš kelionę į Gruziją pasikalbėjome su komandos treneriu Vaidotu Vaičeliūnu ir fizinio rengimo treneriu Ntando Majokweni Manyosha.

Oficialius čempionato puslapis

Dėl patekimo į aukštesnį etapą Gruzijoje kovos septynių šalių (Gruzija, Armėnija, Airija, Bulgarija, Norvegija, Suomija ir Lietuva) čempionai. Varžybos vyks rato sistema, tad per tris dienas šiauliečiams teks sužaisti šešis mačus.

“Turime problemą, kuri tęsiasi jau ne pirmus metus – neturime normalios salės, kurioje galėtume treniruotis. Kur tik gauname vietelę, skubame, einame ir sportuojame. Komanda labai jauna, dalyvauja pirmą kartą tokio lygio čempionate, todėl tikėsimės, kad pirmas blynas nebus prisvilęs. Mūsų tikslas – išlikti šiame divizione. Tai padaryti bus labai sunku, kadangi tik keli mūsų komandos žaidėjai, kurie atstovavo šalies rinktinę, turi daugiau patirties, kiti jauni 16-17 metų vaikinai. Varžovų komandose kur kas vyresni žaidėjai, be to komandos stiprinasi legionieriais, o mūsų komanda sudaryta vien iš šiauliečių sportininkų. Žiūrime į priekį, mėginsime kautis ir kaupti patirtį”,- pasakojo komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Čempionatą SM “Klevas-Šiauliai” riedulininkai pradės vasario 16 dieną rungtynėmis su Gruzijos čempionais. Kiek vėliau tą pačią dieną šiauliečių varžovais bus Norvegijos riedulininkai. 

„Vaikinai jau kelis mėnesius po porą kartų per savaitę dirbo fizinio pasirengimo treniruotėse. Aš labai tikiuosi, kad mano pastangos ir jų įdėtas darbas padės jiems čempionate. Rimtų traumų neturime, tačiau neramina ligos. Daugeliui sportininkų buvo pakilusi temperatūra, kankino sloga, tikiuosi, kad iki čempionato pradžios visi bus sveiki ir pasirengę žaisti. Komanda jauna ir šis čempionatas vaikinams bus puiki proga išmėginti save sudėtingose sąlygose kaunantis su vyrų komandomis. Taip pat bus proga išvysti, kokiame lygyje mūsų komanda gali žaisti ir kur dar reikėtų padirbėti. Mano nuomone, mūsų komandos stiprybė – techniškumas. Iš savo pusės norėčiau tikėtis, kad fizinis pasirengimas ir ištvermė taip pat prisidės prie kuo geresnio pasirodymo ir padės iškovoti pergalių“,- pasakojo Ntando Majokweni Manyosha.

Į Challenger 1 divizioną pakils dvi pirmas vietas užėmusios komandos, į žemesnį divizioną iškris paskutinę vietą Challenger 2 dizivione užėmusi ekipa.