Jaunučių regbio-7 pirmenybėse – puikūs Šiaulių komandų rezultatai

Šiauliuose vykusiose LRF jaunučių regbio-7 pirmenybėse puikiai pasirodė Šiaulių regbio akademijai atstovaujančios komandos. Šiaulių miesto garbę gynė penkios komandos, o iš viso dalyvavo devynios komandos. Pirmajame ture pirmą vietą iškovojo Vilniaus „Geležinio vilko –SM Tauras“ komanda. Po vilniečių išsirikiavo trys Šiaulių regbio akademijos komandos : 2 vietą iškovojo Armando Kalinausko treniruojama „Baltrex“, trečią vietą užėmė Evaldo Kanopackio vadovaujama „Vairas-1“ ekipa ir ketvirtą vietą pelnė Dominyko Matuzevičiaus auklėtiniai „Salduvės-1“ jaunieji regbininkai. „Vairas-2“ ir „Salduvės-2“ komandoms atstovavo jaunesni, mažiau žaidybinės patirties turintys vaikai, todėl šiame turnyre jų tikslas – kaupti patirtį ir ruoštis ateities pergalėms.    

Baltrex Vairas1 Salduvė1 Vairas2 salduvė2

 

Devynios turnyre dalyvavusios komandos buvo suskirstytos į tris grupes po tris. Pirmas vietas grupėse užėmusios komandos pateko į naują grupę ir kovojo dėl 1-3 vietų. Antras vietas grupėse užėmusios komandos pateko į grupę, kurioje buvo kaunamasi dėl 4-6 vietų. Iš trečias vietas užėmusių komandų sudaryta nauja grupė, kur buvo kaunamasi dėl 7-9 vietų.  

Armando Kalinausko auklėtiniai „Regbio akademija-Baltrex“ jaunieji regbininkai grupėje įveikė abu varžovus ir pateko į pirmas vietas užėmusių komandų trejetuką. Vieną mačą laimėję ir vieną kartą turėję pripažinti varžovų pranašumą jaunieji „Baltrex“ regbininkai užėmė antrą vietą.       

„Šios amžiaus grupės vaikai pirmą kartą dalyvavo regbio-7 čempionate. Jiems buvo naujovė žaisti per visą (šiek tiek sumažintą) aikštę, spardyti per vartus, tai nauja patirtis mūsų auklėtiniams. Labai teigiamai vertinu šį turnyrą ir vaikų pasirodymą, kadangi jie labai gerai susitvarkė su užduotimis. Gaila, finale mums nepasisekė. Tai mūsų gynybos spragos – nesugebėjom sulaikyti vieno žaidėjo. Turėsime laiko iki antro etapo, reikės stipriai padirbėti tobulinant gynybinius veiksmus“, – teigė „Regbio akademija-Baltrex“ treneris Armandas Kalinauskas.

Evaldo Kanopackio treniruojamos „Vairas-1“ ir „Vairas-2“ komandos pateko į tą pačią grupę. Prie jų dar prisijungė Kauno „Ąžuolo“ komanda. „Vairas-1“ komanda įveikė abu varžovus, o Kauno ir „Vairas-2“ komandų dvikova tik po itin atkaklios kovos ir pratęsimo laimėjo svečiai iš Kauno. Patekę į stipriausiųjų trejetuką „Vairas-1“ komandos žaidėjai iškovojo bronzos medalius.  

„Pajėgiausių trejetuke užėmėme trečią vietą. Pasimatė silpnosios vietos, ką reikia toliau tobulinti. Esmė paprasta – mes nevaldėme kamuolio, o jei neturi kamuolio, negali pelnyti taškų. Vien tik ginantis varžybų nelaimėsi. Antrajai komandai atstovavo mažiau patyrę žaidėjai, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko. Toks ir buvo antros komandos dalyvavimo tikslas – kad visi vaikai gautų kuo daugiau žaidimo laiko ir kauptų patirtį“,- pasakojo „Regbio akademija-Vairas 1 ir 2“ komandų treneris E.Kanopackis.

„Regbio akadmeija-Salduvė-1“ komanda pateko į grupę su dviem Vilniaus komandomis. Pirmąjį barjerą rungtyniaudami su VRA įveikė nesunkiai, o rungtyniaujant su buvusiais šios amžiaus grupės čempionais iš Vilniaus, nesugebėjo rimčiau pasipriešinti, kaip ir visos likusios turnyro dalyvės. Vilniečiai nukeliavo iki finalo ir iškovojo aukso medalius. „Salduvė-1“ komanda grupėje užėmė antrą vietą ir pateko į naują grupę, kurioje buvo kovojama dėl 4-6 vietų. Įveikę varžovus iš Kauno ir Klaipėdos, bendroje įskaitoje jie užėmė ketvirtą vietą.

„Pirmame čempionato ture nepasisekė su burtais, tikimės, kad užėmus ketvirtą vietą kitame ture jau gausime palankesnius burtus ir turėsime galimybę pasidabinti medaliais. Galime kovoti su bet kuriomis komandomis, tik sudėtinga pasipriešinti dabartiniams nugalėtojams. Na, o antroji komanda sukomplektuota iš naujų vaikų. Šioje komandoje gal tik keli vaikai yra dalyvavę turnyruose, o daugeliui čia buvo pirmas startas. Nepaisant to, vaikai žaisdami su Kauno komanda nusileido vos keliais taškais, o pajėgiai Klaipėdos komandai pergalės neatidavė be kovos“, – pasakojo „Regbio akademija-Salduvė 1 ir 2“ komandų treneris Dominykas Matuzevičius.

Geriausi Šiaulių komandų žaidėjai :

„Regbio akademija – Baltrex“ – Herkus Vaičekauskas

Herkus

„Regbio akademija – Vairas 1“ – Oskaras Gedminas

Oskaras

 „Regbio akademija – Salduvė-1“ – Kajus Šimkus

Kajus

„Regbio akademija – Vairas 2“ – Ailenas Laurinavičius

Ailenas

„Regbio akademija – Salduvė-2“ – Jokūbas Maironis

Jokūnas