Lietuvos jaunių regbio-7 čempionato II turo finale – dviejų Šiaulių akademijos komandų mūšis – nugalėjo jaunieji „vairiečiai“

Plungėje vykusiame Lietuvos jaunių regbio-7 čempionato II ture pirmą vietą užėmė Justino Vasiliausko treniruojama „Šiaulių regbio akademija-Vairas“ komanda, kuri finale 24:7 nugalėjo Vytauto Kalinausko auklėtinius – „Šiaulių regbio akademija – Baltrex“ regbininkus.

Čemp

Ture Plungėje dalyvavo septynios komandos. Šiauliams atstovavo trys ekipos : „Šiaulių regbio akademija-Vairas“, „Šiaulių regbio akademija-Vairas A“ ir „Šiaulių regbio akademija – Baltrex“.

A grupėje kovojo trys komandos iš Šiaulių, Plungės ir Kauno. „Šiaulių regbio akademija – Baltrex“ nugalėjo varžovus ir pateko į pusfinalį. Antrą vietą užėmė Kauno „SM Gaja“.

B grupėje grūmėsi „Šiaulių regbio akademijos – Vairas“ pirmoji ir antroji komandos, Vilniaus „Geležinio vilko“ ir Vilniaus „SM Tauras-VRA“ ekipos. B grupėje pajėgiausi buvo „Šiaulių regbio akademija – Vairas“ komanda. Antroje vietoje – „Geležinio vilko“ regbininkai.

Abi Šiaulių komandos nesunkiai įveikė varžovus ir pateko į finalą. Savo pranašumą prieš varžovus įrodė Justino Vasiliausko auklėtiniai „Šiaulių regbio akademija-Vairas“ komanda. Ji įveikė varžovus 24:7.

„Prie pagrindinės komandos prisijungė traumą išsigydęs žaidėjas, šiek tiek perstatėme pozicijas ir itin akcentavome gynybą. Treniruočių metu dirbome ne tik stadione, tačiau ir su teorine medžiaga. Tačiau pagrindiniu raktu į pergales tapo gera gynyba. Tai, kad antrajame ture užėmėme pirmą vietą dar nieko nereiškia, tikrasis finalas vys trečiame ture. Žinoma, pergalė suteikia komandai pasitikėjimo savo jėgomis. Dirbsime treniruotėse įprastu režimu, kryptingai judėsime tikslo link“, – teigė J.Vasiliauskas.

Pralaimėjusiųjų treneris Vytautas Kalinauskas teigė, kad finale jo vadovaujamai komandai nesisekė niekas, o varžovai pasinaudoję klaidomis iškovojo pergalę

„Pagrindinė pralaimėjimo priežastis – klaidos. Krito kamuoliai puolime, neapsigynėme. Atrodo nepavyko niekas. O priešininkai pasinaudoję mūsų klaidomis rinko taškus. Grupėje ir pusfinalyje nugalėjome varžovus nesunkiai, o finale atrodo nebesigavo niekas. Dabar turime dar kelias dienas iki lemiamo turo, mėginsime susistyguoti ir pergalingai užbaigti pirmenybes“, – pasakojo Vytautas Kalinauskas.

„Šiaulių regbio akademija-Vairas A“ komanda šiame ture užėmė septintą vietą. Jaunesni ir nesenai regbio treniruotes lankantys vaikinai dar tik kaupia patirtį.

„Vairo A komandai atstovavo devyni sportininkai, iš kurių net šeši pirmos linijos žaidėjai, kiti jaunesni ir nesenai regbio treniruotes lankantys vaikinai. Registravome komandą, kad galėtume suteikti jiems daugiau žaidimo laiko, kad grumdamiesi aikštėje jie kauptų patirtį, o ne pagrindinėje komandoje sėdėtų ant suolelio“, – pasakojo J. Vasiliauskas.

Lemiamas Lietuvos jaunių regbio-7 čempionato turas vyks gegužės 16 dieną.

Geriausi turo žaidėjai Šiaulių komandose :

Ger1 Ger2 ger3