Regbio „išsišokėliai“ nesileido apmėtomi kepurėmis

 

Lietuvos regbio-7 rinktinė ovacijomis, plojimais ir putojančio gėrimo purslais pasveikinta sugrįžusi iš Europos čempionato, kur pateikusi sensaciją bendroje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą. Po pirmo etapo Lisabonoje, kur buvo užimta septinta vieta, lietuviams buvo klijuojama autsaiderių etiketė. Tačiau antrame etape Maskvoje Lietuvos rinktinė atsitiesė, ketvirtfinalyje palaužė portugalus, pusfinalyje rusus ir tik finale nusileido Ispanijos rinktinei. Per du etapus kovodami su stipriausiomis Europos komandomis, lietuviai surinko 26 įskaitinius taškus ir Europos regbio-7 čempionate užėmė ketvirtą vietą. Šiaulių regbio akademijos stadione širdžių čempionus sutiko ne tik gausus būrys artimųjų, bendraminčių ir gerbėjų, tačiau sportininkus pagerbė ir Šiaulių miesto valdžios atstovai.

Regb

 

Nuotraukų galerija : ČIA

Šiemet Europos čempionatas, dėl pandemijos apribojimų buvo sutrumpintas iki dviejų turų. Birželio pradžioje Portugalijoje vykusiame pirmame etape lietuviai įveikė tik Lenkijos rinktinę ir užėmė septintą vietą tarp aštuonių komandų.

Nesėkmingai Lietuvos regbininkams prasidėjo ir lemiamas turas Maskvoje. Pirmą dieną pralaimėję visus tris grupės mačus jie antrą dieną turėjo susikauti su kitos grupės lyderiais – portugalais.   

„Pirma diena buvo labai sunki, pralaimėjome visas tris rungtynes. Antrą dieną reabilituotis čia labai sunku. Labai daug ką reiškia charakteris. Išanalizavome klaidas ir ėjome į mūšį – tai ir lėmė mūsų pergalę prieš portugalus. Po to jau mes nejautėme spaudimo, rusai greičiausiai galvojo, kad pusfinalyje prieš Lietuvą bus lengviau – tačiau nebuvo. Įveikėme ir juos. Finale paprasčiausiai pritrūko jėgų kaunantis su elitine ispanų rinktine. Dar patys nelabai suprantam, ką mums pavyko padaryti: antra vieta Maskvoje ir ketvirta Europoje – tai labai didelis pasiekimas Lietuvos regbiui ir visam Lietuvos sportui“, – pasakojo rinktinės kapitonas Tautvydas Krasauskas.

Rinktinės treneris Tomas Zibolis pasakojo, kad sensaciją Maskvoje pateikę lietuviai vietinės spaudos atstovų pradėti vadinti „regbio išsišokėliais“.

„Mes neprofesionali komanda, tačiau mus jau pažįsta kitos šalys. Mes naujokai, gavome „išsišokėlių“ pravardę. Sunku mums mėgėjams žaisti aukščiausiame lygyje su profesionaliomis komandomis. Pirmą dieną buksavome, buvo didžiulis karštis, moralinis spaudimas iš kitų komandų, organizatorių. Antrą dieną pavyko reabilituotis, įrodėme, kad galime žaisti šiame lygyje. Pergalę prieš portugalus lėmė, kad supratome, kaip prieš juos žaisti. Mes neturėjome ko prarasti. Apetitas kyla bevalgant – įveikėm ir juos. Varžovai išeidavo į aikštę prieš mus liaudiškai sakant „užmėtyti kepurėm“, bet mes tų kepurių matėm ne vieną, esam bandyti apmėtyti ne kartą, kuo mus labiau spausi, kandžiosi, tuo mes labiau kibsim ir ginsimės. Lietuviški bruožai“, – pasirodymą čempionate komentavo treneris T. Zibolis. 

Trečią vietą čempionate užėmė Rusijos, antrą – Vokietijos rinktinės. Čempionais tapo abiejuose turuose nugalėję ispanai. Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis sako, kad kryptingas darbas ir teisingi sprendimai padeda Lietuvos regbiui eiti į priekį ir tai rodo vis gerėjantys rezultatai.

„Niekada nedvejojome savo žaidėjais ir jais tikėjome. Mes tendencingai augam, tik mūsų dar kol kas neįvertina valstybės lygmenyje. Tačiau kryptingai einame pirmyn. Gerėjantys rezultatai tik parodo, kad einame teisingu keliu. Regbio populiarumas auga, vaikų skaičius didėja“, – teigė I. Kukulskis.

Tomo Zibolio treniruojamos Lietuvos rinktinės garbę antrame ture gynė Žygimantas Radžius, Kęstutis Karbauskas, Matas Miežys, Tautvydas Krasauskas, Donatas Vilimavičius, Vytaras Bloškys, Domantas Bagužis, Martynas Liandzbergas, Armandas Kalinauskas, Ignas Jankaitis, Paulius Sugintas ir Arnas Prielaidas. Pirmame ture rinktinei atstovavo ir Dovydas Taujanskas bei Jonas Mikalčius.