Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija : baigiant 2020-uosius, pasitinkant naujuosius

Skaičiuojant paskutines 2020 metų valandas, nusprendėme atsigręžti ir apžvelgti besibaigiančius metus. Kokie jie buvo Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijai: svarbiausi atlikti darbai, įveikti iššūkiai, iškovotos pergalės ir, žinoma, kas laukia ateinančiais metais. Apie visa tai kalbėjome su Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktoriumi Aivaru Strockiu.

2020-5

Akademijos vairą 2019 metų vasarą perėmęs A. Strockis laikinuoju direktoriumi buvo iki 2020 metų spalio, kai laimėjęs konkursą, oficialiai tapo akademijos vadovu. Direktorius sako, kad ir laikinai užimant pareigas, ir oficialiai tapus vadovu, darbo eigoje niekas nepasikeitė.

„Pokyčių nepajutau, tiesiog tęsiami pradėti darbai. Nuo pat pradžių atidaviau save kolektyvui, visai akademijai: kaip nuo pirmos dienos pradėjome aktyviai dirbti, taip ir toliau dirbame. Imtis vadovauti antrai sporto įstaigai buvo iššūkis sau pačiam ir kartu gyvenimiška patirtis. Pradžia nebuvo lengva, tačiau šioje sistemoje dirbu jau daugelį metų (A. Strockis yra ir sporto cento „Dubysa direktorius – aut. pastaba), todėl žinomi jos reikalavimai, standartai. „Dubysoje“ kultivuojamos 11 sporto šakų, tad priėmiau dar dvi – regbį ir žolės riedulį komandą“, – pasakoja A. Strockis.

2020-1

Per 2020-uosius metus atlikta daug didelių darbų ir mažų, kasdienių užduočių. Tačiau vienu pasiekimu diplomatija garsėjantis A. Strockis ypač džiaugiasi.

„Pagrindinis mano tikslas buvo atgaivinti santykius su klubais ir federacijomis. Mums pavyko tai padaryti, todėl tuos atnaujintus ryšius galima įvardyti svarbiausiu metų pasiekimu. Pagerėjus santykiams, atsirado tarpusavio pasitikėjimas, tiek kalbant apie Lietuvos čempionatų finalinių varžybų rengimą, tiek tarptautinių renginių organizavimą“, – teigia direktorius.

2020

Aivaro Strockio žodžiais, per šiuos besibaigiančius metus nemažai padirbėta akademijos įvaizdžio visuomenėje gerinimo srityje.

„Buvo sukurtas naujas akademijos logotipas, įsigytas talismanas. Rūpinomės, ne tik sportininkų, bet ir darbuotojų įvaizdžiu, visiems skirtos vienodos aprangos. Dabar ir Lietuvos mastu rengiamose varžybose, ir tarptautiniuose renginiuose būsime ryškūs ir matomi“, – pasakojo A. Strockis.  

2020-3

Nepaisant sudėtingų metų, Šiauliuose šiemet vyko nemažai svarbių varžybų, rinkosi kitų šalių pajėgiausios komandos.

„Norisi pasidžiaugti, kad vasario mėnesį Šiauliuose įvyko itin gerų atsiliepimų sulaukęs Europos moterų riedulio uždarų patalpų Trophy čempionatas, vasarą Regbio ir Žolės riedulio federacijos spėjo pravesti savo čempionatus, mūsų stadionuose vyko svarbiausios tiek jaunųjų žolės riedulininkų, tiek regbininkų kovos. Apmaudu, kad iki paskutinės akimirkos ruošėmės vyrų regbio rinktinės kovai su ukrainiečiais, tačiau rungtynės buvo atšauktos“, – prisimena A. Strockis.

2020-2

Po praėjusiais metais šiauliečių puikiai surengto Trophy uždarų patalpų riedulio čempionato, tarptautinė federacija paprašė Šiaulių organizacinio komiteto surengti ir ateinančių metų čempionatą. Dėl pandemijos atšaukus visus čempionatus, renginys neįvyks ir Šiauliuose. Direktorius Aivaras Strockis tikisi, kad kitų metų vasarą, sumažėjus karantino apribojimams, Šiauliai, kaip kompensaciją, gaus teisę surengti lauko sezono čempionatą.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos kolektyvo subrandintai idėjai, pirmą kartą Lietuvoje surengti U-10 grupės vaikų žolės riedulio varžybas, pritarė ir Žolės riedulio federacija. Akademijos darbuotojai sugalvojo ir specialiais atitvarais moderniai suskirstė stadioną, kad vienu metu galėtų vykti keturios rungtynės. Šaunus šiemet įvykęs renginys, su daugybe prizų, medalių ir siurprizų, sulaukė pasisekimo ir planuojama, kad bus organizuojamas ir ateityje.

„Pirmiausia norėčiau pasidžiaugti akademijos kolektyvu, tai – darbštūs, energini, gabūs žmonės. Jų dėka visus tuos darbus mes įvykdėme. Atvažiavę kitų sporto centrų vadovai, treneriai, buvo nustebinti mūsų darbuotojų išradingumo, federacija perėmė mūsų gerąją patirtį, kurią pritaikys tai kituose stadionuose. Pakeitėme apdovanojimų ceremoniją: nugalėtojai ir prizininkai lipdavo ant čempionų pakylos, visi dalyviai buvo apdovanojami medaliais, specialūs prizai, nominacijos – geriausiems. Stengėmės sportininkams dovanoti tikrą šventę“, – pasakoja A. Strockis.

Ateinantiems metams planai dėliojami jau dabar. Žinoma, daug kas priklausys nuo to, kaip klostysis karantino situacija šalyje, kiek bus suvaržytas judėjimas, renginių organizavimas. Nepaisant sudėtingų sąlygų, ketinama ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir imtis naujų.

„Vienas pirmųjų darbų ateinančiais metais – rasti akademijai fizinio pasirengimo trenerį. Pasitarus su treneriais, išryškėjo poreikis ir stengsimės rasti gerą specialistą dirbti su komandomis. Kitas svarbus ateinančių metų tikslas – infrastruktūros gerinimas. Turėdami Šiaulių miesto savivaldybės, sporto skyriaus palaikymą ir pritarimą, teikiame projektus Sporto rėmimo fondui. Žolės riedulio stadione norėtume pakeisti dangą, laistymo sistemą, apšvietimą. Regbio stadioną reikėtų šiek tiek praplatinti, kad jis atitiktų tarptautinius reikalavimus. Taip pat tikimės gauti lėšų jo apšvietimui ir laistymo sistemai“, – ateinančių metų darbus vardina A. Strockis.

Baigiantis metams akademijos direktorius sako, kad visą pasaulį sukausčiusios pandemijos akivaizdoje kiekvienas turėtų pasistengti atrasti ir teigiamų dalykų: „Visiems linkiu sveikatos, susitelkimo ir kantrybės. Gyvename labai sunkiu laikmečiu, tačiau turime išlaukti ir grįšime į normalų režimą, prie kurio esame pripratę. Šis etapas yra geras tuo, kad galime daugiau laiko skirti šeimai, sau ir juo pasimėgauti“.

Iki pasimatymo 2021 metais!