Šiaulių riedulininkės dar neišvykusios į Europos čempionatą jau žinojo, kad pasieks geriausią rezultatą per penkerius metus

Pajėgiausia Lietuvoje moterų žolės riedulio komanda Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“ išvyko į Čekiją, kur birželio 3-6 dienomis kovos Europos klubų čempionų taurės turnyro Challenge 1 divizione. Komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas sako, kad šiemet čempionatas bus kiek kitoks nei įprastai dėl kelių priežasčių. Visų pirma – dėl pritaikytų sankcijų Rusijos ir Baltarusijos klubams, pastarieji buvo pašalinti iš čempionatų, tad vietoje 8 komandų Challenge 1 divizione kovos tik 5. Antra – Čekijoje „Ginstrektės-ŠSG“ komandai atstovaus daugiausia jaunos žaidėjos, amžiaus vidurkis – apie 18 metų.

Gintra

Tiesioginė čempionato transliacija : spausti ČIA

Nepaisant itin jaunos komandos sudėties į Čekiją treneris ruošėsi nusiteikęs optimistiškai. Gal būt dėl to, kad pasikeitus komandų skaičiui, jau dabar aišku, kad šiaulietės pateks tarp keturių stipriausių diviziono komandų.

„Dėl neeilinės situacijos likome penki klubai. Mūsų pogrupyje tik mes ir čekės, o į stipriausių ketvertą patenka po dvi komandas iš abiejų grupių. Tad jau kaip ir iš anksto esame užsitikrinę vietą ketveriukėje. Patekimas tarp keturių stipriausių komandų – bus geriausias pasiekimas mūsų komandai, per pastaruosius penkerius metus. Ši situacija mums turėtų pasitarnauti ir dėl to, kad jaunų žaidėjų pečių neslėgs atsakomybės našta, nekaustys jaudulys, kad galime iškristi iš šio diviziono. Tikiuosi, kad tai leis pademonstruoti gerą žaidimą ir pakovoti su labai patyrusiomis varžovėmis“,- pasakojo komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

A grupėje rungtyniaus : Italijos „AD Polisportiva Valverde“, Čekijos HC „1972 Rakovnik“ ir Airijos HC „Loreto“.

B grupėje rungtyniaus : Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“ ir Čekijos, Prahos SK „Slavia“

Kadangi B grupėje tik šiaulietės ir čekės – jos tarpusavyje sužais dvejas rungtynes. A grupėje komandos sužais rato sistema.

„Šį čempionatą vertinu, kaip labai gerą patirtį mūsų jaunosios žaidėjoms. O tos patirties labai reikės, kai merginos atstovaus įvairių amžiaus grupių rinktinėms. Kelionei į Čekiją sudėti sustiprinome keliomis žaidėjomis iš Vilniaus ir Širvintų klubų, todėl šis turnyras bus visapusiškai naudingas visam Lietuvos žolės rieduliui. Jei vyktume su stipriausia sudėtimi, galėtume pasvajoti apie kelialapį į aukštesnį divizioną, tačiau kiekvienoje situacijoje reikia ieškoti teigiamų dalykų. Mums gali nesisekti, galime pralaimėti, bet turime kovoti dėl kiekvieno kamuoliuko, nepasiduoti anksčiau laiko. Kiekvienas pralaimėjimas – tai žingsnis į pergalę“, – teigė V.Vaičeliūnas.