SM „Klevas“ treneriai vėl sėmėsi žinių kvalifikacijos kėlimo praktiniame seminare

Sporto mokyklos „Klevas“  treneriai vėl sėmėsi žinių kvalifikacijos kėlimo praktiniame seminare. Tai jau trečiasis iš keturių numatytų ŠU Kūno kultūros ir sporto edukologijos katedros dėstytojo dr. Andriaus Norkaus seminarų. Seminaro tema – „Pratimų su savo kūno svoriu ir TRX diržų panaudojimo galimybės žolės riedulininkų ir regbininkų treniruotėse“.

Treneriai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su „TRX“ – viso kūno stiprinimo treniruokliu, jo privalumais ir galimybėmis, atliekant įvairius jėgos pratimus, naudojant savo kūno svorį.  Treniruočių metu, kūno masė palaikoma rankomis arba kojomis, kūnui suteikiamos skirtingos pozicijos įvairiais kampais. Dėl „TRX“ nestabilumo, kiekvienas pratimas yra funkcionalus, treniruojantis daugelį raumenų. Tokiu būdu atliekant pratimus įdarbinami viso kūno raumenys, nuolatos dirba nugaros bei pilvo preso raumenys, efektyviai dirba gilieji raumenys.
TRX sistema yra labai universali ir saugi – tinka ir  jaunam, ir profesionaliam sportininkui, nepriklausomai nuo jo fizinio pasiruošimo, skirta ne tik ištvermei, fizinei jėgai, bet ir lankstumui, koordinacijai, pusiausvyrai lavinti.
 
Sporto mokykla planuoja įsigyti TRX treniruoklius ir naudoti juos ieškant  naujų bei efektyvesnių treniravimosi formų.