Trys autobusai jaunųjų regbininkų – net dešimt komandų iš Šiaulių dalyvavo Jaunučių A ir B pirmenybėse

Net dešimt Šiaulių regbio akademijos komandų dalyvavo Jurbarke vykusiose Jaunučių A ir B regbio 10 prieš 10 pirmenybėse. Abiejose pirmenybėse Šiaulių komandos demonstravo puikų žaidimą ir buvo tarp lyderių. Jaunučių B pirmenybėse visas tris prizines vietas iškovojo Šiaulių regbio akademijos komandos. Jaunučių A pirmenybėse pirmą vietą iškovojo Vilniaus komanda, o šiauliečiai užėmė antrą ir ketvirtą vietas. Iš vis pirmenybes sudaro šeši etapai. Dėl prasto oro sąlygų buvo atšauktas pirmas etapas, dabar Jurbarke įvyko antrasis etapas, o trečiasis, kuris vyks taip pat Jurbarke, jau po dviejų savaičių.    

Baltr Vair Rėkyv Vertel Vair1 Baltr

Vair2 Matuz

 

Jaunučiai B (dalyvavo 15 komandų)

„Regbio akademija-Baltrex“ komanda, kurią treniruoja Žygimantas Radžius jaunučių B pirmenybėse iškovojo pirmą vietą. Laimėję tris grupės susitikimus, pergales šventė ir pusfinalyje, ir finale.

„Šių metų čempionatą pradėjome labai gerai. Komanda rungtyniavo labai gerai. Pernai buvome šiek tiek jaunesni, o šiemet paaugome, sustiprėjome ir vaizdas aikštėje visai kitoks. Nors čempionate yra šeši turai, sieksime neatsipalaiduoti ir visuomet išlaikyti tarp lyderių“, – komandą gyrė Žygimantas Radžius.

Antrą vietą užėmė Sigito Kukulskio treniruojami „Regbio akademija- Sigito Kukulskio mokykla“ jaunieji regbininkai. Antroji S.Kukulskio vadovaujama, šiek tiek jaunesnio amžiaus žaidėjų komanda, užėmė aštuntą vietą.

„Reikia dar daug patirties sukaupti. Nors ir užėmėme antrą vietą, dar reikia daug darbo įdėti. Turėsime vasarą, kad iki rudens etapo patobulėtume. Stengsimės būti stipresni. Kuo daugiau žaidžiame, tuo labiau tobulėjame, neforsuojame, pas mus viskas vyskta natūraliai, svarbu, kad būtų su kuo žaisti“, – pasakojo treneris Sigitas Kukulskis.  

“Regbio akademija-Rėkyvos progimnazija” komanda, kurią  treniruoja Justinas Vasiliauskas, šiame ture pasirodė puikiai – patyrę vos vieną pralaimėjimą pusfinalyje, šiauliečiai mažajame finale įveikė vilniečius ir užėmė trečią vietą.

„turime tris žaidėjus, kurie regbio trenieruotes lanko jau kelerius metus, o likusi komanda pradėjo prieš gerą pusmetį. Visi vaikai lanko Rėkyvos progimnaziją. Noriu labai pagirti vaikus, ypač Jokūbą Kazlauską, kuris galima sakyti nepadarė nė vienos klaidos. Žinoma, koamndą į rpiekį veda labiau patyrę žadiėjai, tačiau likau maloniai nustebintas visų vaikų pasirodymu ir nusiteikimu kovai. Svarbiausia, kad jie žaistų ir mėgautųsi regbiu. Dėl to nekeliame didžiulių lūkesčių ir tikslų – tuomet vaikų nekausto jaudulys“, – koamndos pasirodymu džiaugėsi J.Vasiliauskas.

Jaunučių B pirmenybėse dar dalyvavo dvi komandos, kurias treneriruoja Saulius Vertelis. „Regbio akademija-Salduvė“ per penkerias rugntynes laimėjo keturis kartus iš iškovojo aukštą penktą vietą. „Regbio akademija-Šiauliai“ per tiek pat rugtynių pergalę šventė du kartus. Bendroje įskaitoje jaunieji šiauliečiai užėmė 11 vietą.

„Turime kelis vaikus, kurie pernai jau žaidė kontaktinį regbį. Visi kiti iki šiol žaisdavo tik nekontaktinį regbį. Mums labai geras pasiekimas iškovota penktoji vieta. Iš vis yra šeši turai. Labai suku prognozuoti kaip mums seksis ateityje. Stengsimės, kovosime, jei būsime penketuke pasibaigus pirmenybėms, būsime labai patenkinti“, – pasakojo Saulius Vertelis.

Jaunučiai A (dalyvavo 11 komandų)

Armando Kalinausko auklėtiniai „Regbio akademija-Baltrex“ komanda jaunučių A pirmenybėse užėmė antrą vietą. Be pralaimėjimų iki finalo nukeliavusi komanda labai apmaudžiai pralaimėjo varžovams lemiamoje kovoje ir užėmė antrą vietą.  

„Visas komandas įveikėme įtikinamais rezultatais. Ypač džiaugiuosi vaikų darbu gynyboje. Apmaudu, kad turėdami iniciatyvą pralaimėjome finale. Dar yra laiko, stengsimės gerinti puolimą“, – teigė A.Kalinauskas.

Treneris Evaldas Kanopackis jaunučių A pirmenybėse vadovavo dviem komandoms. „Regbio akademija-Kalvis“ pretendavo į pirmą vietą, tačiau pusfinalyje nusileido varžovams, o kovoje dėl trečios vietos patyrė netikėtą nesėkmę ir užėmė ketvirtą vietą. „Regbio akademija-Gegužiai“ pirmenybėse užėmė devintą vietą.

„Mūsų komandos tikslas buvo pirma vieta. Visada siekiame tik aukščiausių tikslų. Pogrupyje buvome pirmi, ketvirtfinalyje laimėjome. Deja, pusfinalyje nusileidome varžovams ir nukabinome nosis. Po to jau nepavyko pakovoti dėl trečios vietos, nors privalėjome laimėti. Nebranginame kamuolio, čia didžiausia bėda. Suklystame puolant, atiduodame kamuolį ir tenka gintis, o ginantis taškų nepelnysi. Kita komanda užėmė devintą vietą. Jai atstovavo ir šiek tiek jaunesni, ir šiek tiek mažiau žaidimo patirties turintys vaikai. Stengsimės, kituose etapuose ir vėl eisime kovoti tik dėl aukščiausių vietų“, – pasakojo treneris Evaldas.

„Regbio akademija-Salduvė“ komanda, kuriai vadovauja Dominykas Matuzevičius jaunučių A pirmenybėse užėmė penktą vietą. Treneris sako, kad tikėjosi geresnio komandos pasirodymo, tačiau grupėje po kartą laimėję ir pralaimėję, ketvirtfinalio etape patyrė nesėkmę ir komandai teko kovoti dėl penktos vietos. Dvi pergalės – ir užsitikrinta penkta vieta.

„Vaikai jau turi truputį patirties turnyruose. Grupėje įveikėme Šilutę, tačiau neatsilaikėme prieš kitą Šiaulių komandą. Jei pirmieji pelnome taškus, labai gerai viskas sekasi, puolame ir einame į priekį, jei pirmieji praleidžiame, vaikai nusimena ir tada jau nebesiklijuoja žaidimas. Šį momentą būtinai turime taisyti, kadangi visuomet kaunantis galima atsitiesti, o jei pakrinka žaidimas, to padaryti nebeįmanoma. Turėjome galimybę atgauti prarastas pozicijas ketvirtfinalio etape, tačiau pralaimėjome. Varžovai buvo fiziškai pajėgesni. Galiausiai laimėjome prieš Jurbarko ir Klaipėdos komandas. Kaupiame patirtį, pažaisti gavo visi vaikai. Labai nustebino čempionatas, net 11 dalyvaujančių komandų, o kokios 6 iš jų labai panašaus lygio. Tai skatina konkurenciją ir kelia regbio lygį“, – pasakojo Dominykas Matuzevičius.

Kitas Jaunučių A ir B pirmenybių etapas birželio 13 dieną vėl vyks Jurbarke.