Žolės riedulio rinktinių kovos Europos čempionatuose

Geriausi Lietuvos žolės riedulio sporto šakos atstovai šią vasarą jau galėjo atstovauti šaliai rinktinėse. Lietuvos U-18 vaikinų ir merginų rinktinės grįžo iš Kroatijos, kur startavo Europos III čempionatai. Lietuvaitės užėmė antrą vietą tarp keturių dalyvių, o vaikinai užėmė ketvirtą vietą tarp penkių dalyvavusių rinktinių. Vyrų žolės riedulio rinktinė penktadienį išvyksta į Portugaliją, Kur taip pat dalyvaus Europos III čempionate. Apie rinktinių pasirodymą bei kaip jose sekėsi šiauliečiams Šiaulių žolės riedulio akademijos auklėtiniams pasikalbėjome su treneriais.

Merginos U18-2 Vaikinai U18-1

Lietuvos merginų U-18 rinktinei iš viso atstovavo 17 sportininkių, iš kurių net dešimt šiauliečių. Trenerių duetą sudarė vilnietis Maksimas Tarasovas ir šiaulietis Vaidotas Vaičeliūnas. Lietuvos rinktinė čempionate startavo lygiosiomis su šeimininkėmis kroatėmis 1:1, po to minimaliu skirtumu 0:1 turėjo pripažinti Ukrainos rinktinės pranašumą, o lemiamame mače 2:1 įveikusios turkes užėmė antrą vietą bei pasipuošė sidabro medaliais.  

„Vykdami į čempionatą planavome kautis dėl pirmos-antros vietų. Pavyko įgyvendinti tikslus ir netgi su kaupu. Labai sunkiai pradėjome čempionatą. Tik vakare atvykę į Kroatiją jau ryte žaidėme su šeimininkėmis ir visą mačą atsilikdamos 59 minutę sugebėjome išlyginti rezultatą. Antrose rungtynėse ukrainietėms jau davėme kovą. Pralaimėjome, bet šis mačas jau buvo labai gražus ir kokybiškas. Lemiamose rungtynėse mums užteko lygiųjų, o turkėms reikėjo pergalės. Pavyko laimėti ir atlaikyti varžovių šturmą“, – čempionato eigą komentavo treneris V.Vaičeliūnas.

Merginos U18-2

Šiaulių žolės riedulio akademijos trenerė Genutė Juodienė, kuri akademijos ir Šiaulių sporto gimnazijos komandose dirba su didžiąja dalimi rinktinei atstovavusių šiauliečių, sako stebėjusi kovas internetu.

„Kai stebi rungtynes per kompiuterį, negali matyti viso vaizdo aikštėje, tačiau bendram vaizdui informacijos pakako. Labai gerai vertinčiau merginų pasirodymą. Šiaulietės gerai pasirengusios fiziškai, tačiau mūsų rinktinę lydėjo ir sėkmė. Paskutinėse rungtynėse apsiginta nuo daugybės mažųjų kampinių ir iškovota pergalė. Gabrielė Jakunčikovaitė, Austėja Žilinskaitė, Karolina Raulinaitytė labai stipriai pasirodė, jos buvo vienos iš pagrindinių žaidėjų. Labai džiaugiuosi, kad mūsų merginos taip puikiai atstovauja šalį Europoje“, – pasakojo trneė genutė Juodienė.

Merginos U18-1

Merginų U-18 galutinė lentelė :

1 vieta – Ukraina

2 vieta – Lietuva

3 vieta – Kroatija

4 vieta – Turkija.

Taip pat Kroatijoje vykusiame Europos III vaikinų U-18 čempionate Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtą vietą tarp penkių dalyvių. Romualdo Chmeliausko ir Artūro Macijausko vadovaujama rinktinė patyrė tris nesėkmes ir iškovojo vieną pergalę.

U18 v

Lietuvos rinktinei atstovavo keturi šiauliečiai : Renaldas Kazragis, Arnas Ridlauskas, Povilas Sinkevičius, Gustas Kalasevičius. Kaip šiauliečiams sekėsi čempionate paprašėme pakomentuoti jų trenerę „Ginstrektės“ komandoje Donatą Grigienę, kuri šiuo metu dirba su nacionaline vyrų rinktine ir jau netrukus vyks į Portugalijoje vyksiantį Europos III vyrų riedulio čempionatą.

„Teko stebėti visas varžybas, o ypač keturių savo auklėtinių pasirodymą. Du iš jų pagal metus atitiko šią grupę, kiti du buvo jaunesni. Man stebint kaip trenerei nenuvylė nei fizinė kondicija, nei sprendimai priimami, nei mūsų žaidėjų techninis išpildymas. Gal šiek tiek nebuvo išnaudojamas visas žaidėjų potencialas, tačiau tai tik dėl to, kad sunku per tokį trumpą pasirengimo laiką pažinti visus žaidėjus ir žinoti jų stipriąsias vietas. Puiki pergalė prieš Liuksemburgą, apmaudi nesėkmė čempionato pabaigoje prieš baltarusius. Tiesiog varžovai buvo per stiprūs“, – šiauliečių pasirodymą komentavo trenerė D.Grigienė.

Vaikinų U-18 galutinė lentelė :

1 vieta – Šveicarija

2 vieta – Baltarusija

3 vieta – Kroatija

4 vieta – Lietuva

5 vieta – Liuksemburgas 

Jau šį penktadienį Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė, kuriai vadovauja olandas Casperas Claassenas, o pirmosios trenerės pareigos patikėtos Donatai Grigienei, išvyksta į Portugaliją. Pirmas mačas vyks prieš šeimininkus portugalus. Starte teks kautis su šeimininkais portugalais. Šiame mače dėl anksčiau gautos ir vis dar galiojančios mūsų trenerio iš Olandijos nuobaudos, jis negalės vadovauti rinktinei. Vyriausiojo trenerio pareigas perims Donata Grigienė.

Vyrai

„Rinktinėje turime septynis šiauliečius iš 18 žaidėjų. Tai labai nemažas skaičius. Turime tikslus – maksimaliai – trys pergalės, minimalūs tikslai – viena pergalė. Stengsimės, kovosime kiekvienose rungtynėse. Pirmas mačas bus šiek tiek kitoks, kadangi man teks perimti vyriausiojo trenerio pareigas. Mūsų rinktinėje visi treneriai turi savo užduotis ir ties jomis koncentruojasi, todėl bus sunkiau sužiūrėti visus kampus, tačiau iššūkių nebijome, susitelksime ir eisime siekti pergalės. Prieš čempionatą turėjome keturias stovyklas ir turnyrą Lenkijoje, kuris nuteikė optimistiškai. Kiekvienos rungtynės tai bus didelis mūšis. Oras, karštis, ištvermė, reikės ir valios, ir fizinių pastangų. Tikimės pasiekti maksimumą“, – pasakojo trenerė Donata Grigienė.

Kroatijos žolės riedulio federacijos ir Lietuvos rinktinės archyvo nuotraukos.